вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueКръстната греда предотвратява щастливия удар: Ман Юнайтед постига минимална победа в Лутън

Въпреки повече от обещаващото начало на мача, Манчестър Юнайтед в крайна сметка издрапа до победа като гост в Лутън. Нападателят Хьойлунд си осигури рекордното попадение във Висшата лига

С победата с 2:1 в Астън Вила Манчестър Юнайтед затвърди подобряващата си форма и поне намали разликата до местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Ето защо старши треньорът Ерик тен Хаг не видя причина да прави промени в стартовата единайсеторка за домакините – повишения и изпаднал Лутън Таун.

Хатърс, които започнаха с бившите играчи на Ман Юнайтед Менги и Чонг на мястото на Бърк и Кларк (и двамата на пейката) след поражението с 3:1 от Шефилд Сряда, претърпяха горчив удар преди началото на срещата: Топстрелецът Адебайо получи контузия по време на загрявката, което принуди Уудроу да го замени в стартовия състав.

Höjlund вкара два пъти

Откриващият период даде надежда на гостите за стрелба, тъй като Хьойлунд се възползва от катастрофална грешка на Бел само след 37 секунди и вкара за шести пореден мач в лигата. Датчанинът дори си осигури рекорд във Висшата лига, като стана най-младият играч, постигал някога това постижение.

Но това не беше всичко: само шест минути по-късно централният нападател завърши своя мач, като отклони с гърди волето на Гарначо в мрежата. Рашфорд (10) и Гарначо (13) създадоха още два добри шанса за „червените дяволи“ непосредствено след 2:0, но те не успяха да се реализират.

Равностойният гол на Морис обърна мача

Само минута след възможността на Гарначо, Морис най-накрая вкара изравнителния гол от нищото. Капитанът на Лутън реагира най-бързо, след като удар на Чонг беше блокиран, и насочи топката покрай Онана и в мрежата.

От този момент нататък играта се обърна изцяло. Хатърс поеха контрола, но не бяха възнаградени за големите си усилия. Уудроу (30), Морис (37) и Доути (45.+2) пропуснаха редица забележителни възможности за гол за домакините през първото полувреме

Разпространение на шансовете и от двете страни – спасяване на напречната греда за Ман Юнайтед

След като преди почивката Юнайтед трябваше да направи смяна, свързана с контузия, и да вкара Линдельоф за Шоу (45.+3), треньорът Тен Хаг добави два пъти след почивката. Евънс и Мактоминей влязоха на мястото на Магуайър и Каземиро, които имаха жълти картони.

След това и от двете страни се появиха опасни възможности. В 57-ата минута стражът на Лутън Камински спаси силен шут на Рашфорд, а три минути по-късно Локонга попречи на Бруно Фернандес да направи 3:1 със спасяване като по учебник. В рамките на две минути Ошо (77′) и Хьойлунд (78′) от Лутън също пропуснаха за гостите, които в заключителните минути отново хвърлиха всичко напред.

В крайна сметка обаче това не се случи за „чуковете“, след като удар с глава на Баркли в четвъртата минута на продължението се удари в напречната греда и не намери пътя към мрежата.

Докато Лутън гостува на Ливърпул следващата сряда (20:30 ч.), Ман Юнайтед се завръща в игра едва в събота. Тогава „червените дяволи“ ще посрещнат ФК Фулъм на „Олд Трафорд“ (16:00 ч.)