четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballИзненада за купата в Гисен, Крейлсхайм отпада - Брауншвайг печели двубоя от...

Изненада за купата в Гисен, Крейлсхайм отпада – Брауншвайг печели двубоя от BBL

Купата на BBL започва с изненада. Един световен шампион също е в първия кръг – макар и само на трибуните.

Йовчарите Гисен 46ерс поднесоха изненада в първия кръг на Купата на BBL: Втородивизионният клуб победи у дома в събота първодивизионния отбор Хакро Мерлинс Крейлсхайм със 79:73 (42:35) и така се класира за последния 16-и кръг. Бившият капитан на националния отбор Робин Бензинг вкара първите си четири тройки и отбеляза 17 точки в първия си състезателен мач за Гисен. Отборът на Гисен водеше от средата на първата четвърт, а през второто полувреме дръпна с до 18 точки разлика.

През този сезон за първи път от 2008/09 г. насам втородивизионни отбори участват в турнира за Купата на BBL. Първите шест втородивизионни отбора от миналия сезон и десетте отбора от BBL, които не успяха да се включат в плейофите, ще играят в първия кръг на купата. Осемте отбора от плейофите на BBL от миналия сезон ще се включат в състезанието в 16-ия кръг.

Брауншвайг и Вехта печелят – Вюрцбург с усилия

Пред погледа на световния шампион по баскетбол Денис Шрьодер, баскетболният отбор Баскетболен Льовен Брауншвайг спечели със 78:64 (38:32) срещу промотирания в ББЛ Тигърс Тюбинген. Шрьодер е едноличен собственик на клуба от Брауншвайг и ще бъде на разположение с трофея от Световната купа по време на първия домакински мач на Löwen следващия петък.

Вторият промотиран в BBL отбор Раста Вехта спечели с 84:76 (42:39) срещу Рощок Сийуолвс благодарение на силния Томи Кузе (26 точки). С малко усилия Вюрцбург Баскетс спечели с 93-81 (47-38) срещу втородивизионния ПС Карлсруе Лъвове.

Мачовете от шестнадесетия кръг на турнира за Купата на BBL ще се проведат на 14 и 15 октомври. Тогава Giessen Baskets ще бъде домакин на Niners Chemnitz, Vechta ще приеме BG Göttingen, Braunschweig ще играе с Alba Berlin, а Würzburg ще срещне у дома ratiopharm Ulm.