péntek, május 10, 2024
HomeBasketballKupa meglepetés Giessenben, a Crailsheim kirepült - Braunschweig nyerte a BBL-párharcot

Kupa meglepetés Giessenben, a Crailsheim kirepült – Braunschweig nyerte a BBL-párharcot

Meglepetéssel kezdődik a BBL-kupa. Egy világbajnok is ott van az első fordulóban – még ha csak a lelátón is.

A Jobstairs Giessen 46ers meglepetést csinált a BBL-kupa első fordulójában: a másodosztályú klub szombaton hazai pályán 79:73 (42:35) arányban legyőzte az első osztályú Hakro Merlins Crailsheim csapatát, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé. A korábbi szövetségi kapitány Robin Benzing négy hármast is bedobott, és 17 pontot szerzett első versenymérkőzésén a Giessen színeiben. A giesseniek az első negyed közepétől kezdve vezettek, és a második félidőben akár 18 pontra is elhúztak.

A 2008/09-es szezon óta ez az első alkalom, hogy másodosztályú csapatok vesznek részt a BBL-kupában. Az előző szezon legjobb hat másodosztályú csapata, valamint a rájátszásról lemaradt tíz BBL-csapat játszik majd a kupa első fordulójában. A tavalyi szezon nyolc BBL rájátszásban szereplő csapata a 16 között lép pályára.

Braunschweig és a Vechta győzött – Würzburg küzd

A kosárlabda-világbajnok Dennis Schröder szeme láttára 78:64-re (38:32) nyert a Basketball Löwen Braunschweig a BBL feljutott Tigers Tübingen ellen. Schröder a braunschweigi klub egyedüli részvényese, és a Löwen jövő pénteki első hazai mérkőzésén ott lesz a világbajnoki trófeával.

A második BBL-feljutó Rasta Vechta 84-76 (42-39) arányban nyert a Rostock Seawolves ellen, köszönhetően egy erős Tommy Kuhse-nak (26 pont). A Würzburg Baskets kiszenvedéssel 93-81-re (47-38) nyert a másodosztályú PS Karlsruhe Lions ellen.

A BBL-kupa tizenhatos fordulójának mérkőzéseire október 14-én és 15-én kerül sor. A Giessen Baskets ekkor a Niners Chemnitzet fogadja, a Vechta a BG Göttingent, a Braunschweig az Alba Berlint, a Würzburg pedig a ratiopharm Ulmot fogadja otthon.