понеделник, май 6, 2024
HomePremier LeagueШеста поредна атака: Сити все още е безгрешен въпреки отсъствието на Родриго

Шеста поредна атака: Сити все още е безгрешен въпреки отсъствието на Родриго

18 точки от първите шест мача, дори откриващият мач в Шампионската лига срещу Цървена звезда Белград във вторник беше успешен – нещата вървят добре за Манчестър Сити. При победата с 2:0 срещу Нотингам „небесносините“ започнаха изключително доминиращо и с течение на времето донесоха предимство – дори и без Родриго, който след почивката загуби контрол и бе изгонен.

Треньорът на Сити Пеп Гуардиола направи три промени три дни след поражението с 3:1 в Белград, като бившият играч на Дортмунд Аканджи, бившият играч на Лайпциг Гвардиола и Доку влязоха на мястото на Аке, Серхио Гомес и контузения Бернардо Силва.

За Нотингам бившите специалисти от Бундеслигата Ниахате, Мангала и Ауония бяха сред тези, които започнаха от самото начало.

Чисто владеене – Нотингам не може да намери своя път

Манчестър Сити запази безупречен рекорд в първите си пет мача в лигата и в дебютния си мач в горния ешелон, а „небесносините“ излязоха от съблекалнята със същата увереност и срещу Нотингам. Сити владееше 95 процента от топката до прекрасното отиграване на Фоден – 1:0 (7-ата минута), а дори и след красивата комбинация на Хааланд – 2:0 (14-ата минута), Нотингам не можеше да стъпи на терена.

Родриго излязъл извън контрол – Сити останаха с десет души за едно полувреме

След половин час Сити все още владееха малко под 90 процента от топката. В последния четвърт час на първите 45 минути обаче хората на Пеп Гуардиола свалиха крака от газта и изпаднаха в леки пропуски в концентрацията, поради което преднината от два гола засега се запази.

Небесносините контролираха всичко – но не бяха изминали и 60 секунди от началото на второто полувреме, когато Родриго взриви предпазител: Испанецът видимо сграбчи с две ръце врата на Гибс-Уайт и му бе показан червен цвят (46-та минута).

Сити трябваше да изиграе полувремето в намален брой играчи, изтегли се още малко и позволи на гостите да владеят топката. Те обаче рядко знаеха какво да правят с нея, така че се получи труден мач без особени акценти.

Халанд пропусна да вземе решение

Авоний имаше най-добрия шанс, но вдигна топката над Едерсон (57-ми), иначе бразилецът не трябваше да се намесва. От другата страна Хааланд пропусна да вземе решение в началото на финалната фаза (77.).

И в последните минути Нотингам не получи ПС на терена, като при единствения тест на Еланга за Едерсон мачът почти свърши (90.+5). Така Манчестър Сити отпразнува шестата си поредна победа в първенството и остава на върха в таблицата.

Следващата английска седмица е на дневен ред за Сити: Небесносините са предизвикани от Нюкасъл Юнайтед в турнира за Купата на лигата във вторник. Нотингам не играе отново до следващата неделя, когато е домакин на „пчелите“.