понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueДебют: асистенцията на Вернер носи на Тотнъм точка на "Олд Трафорд

Дебют: асистенцията на Вернер носи на Тотнъм точка на „Олд Трафорд

Тотнъм не успя да увенчае доминиращото си представяне в Манчестър Юнайтед с победа, но поне заличи две липси. Тимо Вернер направи своя дебют с асистенция

Тотнъм беше в крачка от местата, даващи право на участие в Шампионската лига, а Юнайтед не беше – и това си пролича. Гостите бяха по-активни от самото начало, но въпреки това рекордните шампиони празнуваха рано: Хьойлунд блестящо завърши контраатака в близкия ъгъл (3′).

Подписалият под наем Вернер, който дебютира в стартовата единайсеторка, се стараеше много, но невинаги беше щастлив по лявото крило на лондончани. Той имаше първия шанс за своите цветове с удар с глава в 11-ата минута. С напредването на времето владеенето на топката се увеличаваше и ударите: Тотнъм беше по-добрият отбор. Изравнителният гол на Ричарлисон от корнер беше заслужен (19-ата минута)

Първи домакински гол на Рашфорд от май насам

На моменти Манчестър беше малко предпазлив и се задоволяваше да играе футбол на контраатака – но това се промени в минутите преди почивката. Юнайтед се вложи повече, беше агресивен и динамичен – и отново леденостуден. След единоборство с Хьойлунд Рашфорд вкара в далечния ъгъл – първият му гол на „Олд Трафорд“ от май насам (40′).

Подновяването на преднината на домакините само отчасти съответстваше на хода на играта, но именно способността им да се възползват от шансовете беше решаваща. В другия край Вернер пропусна далечния ъгъл малко преди почивката (45′), а Ромеро от няколко метра нацели напречната греда (45.+2).

Както разточителни бяха гостите преди почивката, така безпощадни бяха и веднага след нея. Вернер подготви втория изравнителен гол на Бентанкур в последната инстанция още преди да е изминала и минута игра (46′).

МакТоминей пропусна да се разпише

Тотнъм доминираше дори повече, отколкото през първото полувреме, а Юнайтед се затрудняваше да се справи със съперника, който играеше без традиционен нападател. Това се забелязваше отново и отново. Резултатът все още беше 2:2, когато Тен Хаг оказа влияние, като включи МакТоминей – шотландецът върна Юнайтед напред с далечен удар (62′).

Първият шанс на Манчестър през втората част изведнъж отвори играта, която стана малко по-дива и неконтролируема. Това проработи в полза на домакините, но те все още едва успяваха да стигнат до крайната линия на Хьойлунд. Всичко изглеждаше възможно до заключителните минути, когато защитникът Драгусин също се появи за първи път за „шпорите“ – в крайна сметка победата за домакините беше почти сигурна: МакТоминай се разписа с глава от пет метра в петата минута на продължението

Тотнъм остава на пето място след доминиращо равенство, докато Юнайтед може да остане точно под местата за международни срещи