понеделник, април 29, 2024
HomeLa LigaГол и асистенция от Gündogan - кратката поява на Vitor Roque

Гол и асистенция от Gündogan – кратката поява на Vitor Roque

FC Barcelona постигна победа с 3:1 на терена на Deportivo Alaves в събота вечер. Каталунците разполагаха със силния Илкай Гюндоган в редиците си, но той бе контузен. Един от шутовете на гостите имаше много кратка вечер

Първото полувреме беше без много шансове за гол. Барселона владееше повече играта, но рядко беше наистина опасна. В един от случаите обаче Гюндоган направи светкавично включване и отигра топката перфектно на пътя на Левандовски. Полякът с малко късмет пое топката и я прати елегантно над вратаря Сивера, за да поведе (22′).

Алавес изобщо не се криеше, но се мъчеше да окаже решаващо влияние в атака. Все пак домакините имаха страхотен шанс, но свободният удар на Гуриди с глава от шест метра беше твърде централен (35′). Каталунците се оттеглиха на полувремето с малка, но заслужена преднина, след като Саму не успя да уцели топката от воле (42′).

Саму отговори на Гюндоган веднага

След почивката нещата започнаха енергично: превъзходно подаване на Педри намери Гюндоган, чието воле се превърна в мрежа за 2:0 (49′). Въпреки това Алавес имаше незабавен отговор, като Саму с мощен удар с глава даде преднина на домакините (51′). Това беше горчиво хапче за преглъщане за каталунците, които трябваше да сменят и Гюндоган (един гол, една асистенция) в 59-ата минута – капитанът на германския национален отбор страдаше от контузия.

Но Барселона имаше правилния отговор и както срещу Осасуна, можеше да разчита на Витор Роке: Жокерът вкара само четири минути, след като се появи като резерва, и възстанови старата разлика (63-та). Малко по-късно обаче кратката изява на Витор Роке отново приключи, тъй като на нападателя, който току-що бе предупреден, бе показан жълт картон в 72-ата минута. Това обаче беше сурово решение, тъй като той едва не удари Рафа Марин, който беше влязъл в единоборство с протегнат крак. Оставаше ли нещо за Алавес? Не, тъй като каталунците играха хитро при числено превъзходство и донесоха успеха с 3:1.

А какво се случва по-нататък? Следващата събота Алавес се изправя срещу Виляреал (14:00 ч.). Барселона играе чак в неделя (21:00 ч.) у дома срещу Гранада.