вторник, май 7, 2024
HomeLa LigaВъпреки че бяха превъзхождани в продължение на 65 минути: Барселона се нуждае...

Въпреки че бяха превъзхождани в продължение на 65 минути: Барселона се нуждае от момента на Жоао Феликс

Положителната тенденция в Барселона продължава: Малката победа с 1:0 срещу Лас Палмас означава, че каталунците са спечелили четвърти пореден състезателен мач. Въпреки че бяха в числено превъзходство в продължение на 65 минути, беше необходим блестящ момент на жокера Жоао Феликс, за да запишат 20-ата си победа в лигата

ФК Барселона остава непобеден в единадесети пореден състезателен мач, а победата с 1:0 е четвъртата им поредна. Победата с 1:0 срещу Майорка беше последвана от убедителни победи срещу Наполи (3:1) и Атлетико (3:0), за да се класират на четвъртфиналите на Шампионската лига. Въпреки това, без старши треньора Хави, който беше отстранен, нападението на Барселона протече на слаб огън.

Барселона започна оживено и само след пет минути топката беше в мрежата – но Левандовски беше в офсайд, преди да вкара. След четвърт час полякът за първи път изпробва и стража Валя (16′), който малко след това щеше да влезе на фокус. Малко след това топката отново беше в мрежата, но съдията Матео Бускетс Ферер отново беше признал положение за нарушение – голмайсторът Рафиня (пасивно встрани) трудно се примири с това спорно решение (19′).

Valles издърпа Рафиня от краката му

Валес и Рафиня се видяха заедно, когато стражът на гостите изскочи от наказателното си поле след висок пас и хумористично издърпа бразилеца от краката му. Полученият червен картон костваше играта и на завърналия се в игра Мунир, който трябваше да освободи място за резервния страж Аарон (24′).

Барселона имаше два добри шанса да поведе преди почивката, но Левандовски уцели само напречната греда с рамо, а Рафиня стреля вдясно (34, 45). Коко имаше най-добрата възможност за гостите секунди преди края на първото полувреме, като ударът му от свободен удар попадна във външната страна на мрежата (45.+3).

След смяната играта малко куцаше, преди първата смяна на Барселона да промени статиката на мача: Жоао Феликс, който беше на терена само от три минути, брилянтно вдигна топката от нищото към Рафиня, който с глава прехвърли Аарон и направи 1:0 (59′).

Жоао Феликс удря напречната греда от четири метра

В последния половин час играта беше малко патова, преди Гюндоган да отиграе перфектна топка към Кунде, който намери Жоао Феликс в наказателното поле. Последният обаче успя да направи подвиг, като гръмна топката в напречната греда от четири метра – оттам тя се отби в Аарон, в гредата и след това излезе от игра (78′).

Барселона дори беше близо до това да подари победата, но Молейро след прекрасен самостоятелен пробив уцели само външната страна на мрежата – тер Стеген се скара на колегите си като врабче в кошара (87′). В крайна сметка това беше заслужена, макар и не особено бляскава победа с 1:0 за домакините, които подчертаха позицията си на основен съперник на Реал.

Следващият мач на отбора на Хави е чак на 10 април, когато се изправя срещу Пари Сен Жермен в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.