четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AЗадната част и голът: Рафаел Леао извежда Милан до нова победа

Задната част и голът: Рафаел Леао извежда Милан до нова победа

Милан се развива все по-убедително. В събота вечер росонерите спечелиха с 2:1 във Флоренция и отпразнуваха шестата си поредна победа. Пътят обаче беше дълъг, тъй като домакините се оказаха трудни

Когато опитният съдия Фабио Мареска наду свирката си за последен път тази вечер на „Артемио Франки“, тя беше подпечатана. Милан бе спечелил шестия си пореден мач и се бе отдалечил на шест точки от Ювентус на второто място в таблицата. За да се постигне това обаче, беше необходима много работа – защото Фиорентина изискваше всичко от отбора на треньора Стефано Пиоли.

Милан имаше явно превъзходство в началните етапи и създаде първите си шансове за гол чрез Жиру (8), Рафаел Леао (11), Саму Чукуезе (16) и Томори (17), но след това домакините започнаха да се усещат. Белоти (27), Иконе (28) и отново Белоти (28) се разписаха – и това в никакъв случай не беше краят

Три гола за шест минути

Сега зрителите наблюдаваха много оживена и разнообразна игра, в която и двата отбора се стремяха да напреднат. Жиру пропусна последния първокласен шанс за гол преди почивката (44′), но след смяната действията бяха интензивни …

… Лофтъс-Чийк даде преднина на Милан след пас на Рафаел Леао (47′), Дънкан отговори веднага с добре отразен удар от 17 метра (50′) – а Рафаел Леао, който проби и изпревари стража на Фиорентина Терачано, накрая сам направи 2:1 за Милан (53′). Три гола в рамките на шест минути – събитията се развиваха бързо и плътно.

Всеки, който е смятал, че вторият удар ще сломи морала на тосканците, е грешал. Домакините продължиха да играят напред и не оставиха камък върху камък, за да се върнат в мача. В крайна сметка обаче Милан удържа крехката си преднина и отпразнува победа номер шест.

Седмият пореден успех може да последва в събота (15:00 ч.) следващата седмица срещу Лече. След това във Флоренция ще гостува Аталанта Бергамо, който също се бори за международни отличия – но вече в сряда (21:00 ч.) в полуфиналите на Копа Италия.