събота, април 27, 2024
HomeBasketballБон побеждава Алба - Байерн печели топ мача в Кемниц

Бон побеждава Алба – Байерн печели топ мача в Кемниц

Неделята в BBL видя Алба Берлин в подем, като столичният отбор победи Бон в двубой, изпълнен с традиции. Кемниц изтегли късата клечка срещу Байерн пред собствена публика

Титулярите от Алба Берлин бавно набират скорост в Германската баскетболна лига и се поправиха след тежкото поражение в Евролигата срещу ФК Байерн. Клубът от столицата спечели с 95:87 (44:44) при гостуването си на втория в класирането Telekom Baskets Bonn в неделя. Яни Вецел (22 точки) и Стърлинг Браун (19) се отличиха за гостите, които бяха особено силни през второто полувреме.

Алба беше започнала 2024 г. с четири поражения във всички състезания. След победите над Вюрцбург и сега в Бон отборът на старши треньора Израел Гонсалес се върна на правилния път, поне в Бундеслигата.

Осма поредна победа на Байерн

С десет победи и четири поражения Алба (10 победи – 4 поражения) в момента е на четвърто място след лидера в лигата Кемниц, носителя на купата ФК Байерн и шампиона ратифарм Улм (13-4). В четвъртък Алба претърпя поражение с 65:82 от Байерн в Евролигата.

Мюнхенци, от друга страна, се доближиха до върха в таблицата вечерта с победа 86:73 при гостуването си на водещия клуб Кемниц. Това беше трето поражение за клуба от Саксония (14-3) и дванадесета победа на гостите през сезона (12-3) и осма поредна.

Двубоят остана отворен до средата на последната четвърт, като едва тогава Байерн се откъсна категорично напред. Карсен Едуардс беше най-резултатен за петимата от Ласо, които бяха без световния шампион Айзък Бонга, с 20 точки, докато Джеф Гарет беше най-резултатен за Кемниц (18). Бонга страда от контузия в глезена