péntek, május 10, 2024
HomeBasketballA Bonn legyőzte az Albát - csúcsrangadót nyert a Bayern Chemnitzben

A Bonn legyőzte az Albát – csúcsrangadót nyert a Bayern Chemnitzben

A BBL vasárnapi játéknapján az Alba Berlin lendületben volt, a fővárosiak egy hagyományokkal átszőtt párharcban legyőzték a Bonnt. A Chemnitz hazai közönség előtt húzta a rövidebbet a Bayern ellen

A címvédő Alba Berlin lassan lendületbe jön a német kosárlabda-bajnokságban, és jóvátette az FC Bayern elleni súlyos Euroliga-vereséget. A fővárosi klub vasárnap 95:87 (44:44) arányban nyert a második helyen álló Telekom Baskets Bonn otthonában. Yanni Wetzell (22 pont) és Sterling Brown (19) kiemelkedett a vendégeknél, akik különösen a második félidőben voltak erősek.

AzAlba négy vereséggel kezdte a 2024-es évet az összes bajnokságban. A Würzburg elleni és most a bonni győzelmek után Israel González vezetőedző csapata újra a helyes útra tért, legalábbis a Bundesligában.

Sorozatban nyolcadik Bayern-győzelem

Tíz győzelemmel és négy vereséggel az Alba (10 győzelem – 4 vereség) jelenleg a negyedik helyen áll a listavezető Chemnitz, a kupagyőztes FC Bayern és a bajnok ratiopharm Ulm (13-4) mögött. Az Alba csütörtökön 65:82-es vereséget szenvedett a Bayerntől az Euroligában.

A müncheniek viszont este a listavezető Chemnitz 86:73-as legyőzésével közelebb kerültek a tabella éléhez. A szászországi klubnak ez volt a harmadik veresége (14-3), a vendégeknek pedig a tizenkettedik győzelmük a szezonban (12-3) és sorozatban a nyolcadik.

A párharc egészen az utolsó negyed közepéig nyílt maradt, csak ezután húzott el döntően a Bayern. A világbajnok Isaac Bongát nélkülöző Laso Five legjobbja Carsen Edwards volt 20 ponttal, míg a Chemnitznél Jeff Garrett volt a legjobb pontszerző (18). Bonga bokasérüléssel bajlódik