сряда, април 24, 2024
HomeLa LigaБлестящият Педри дава на Барса победа в топ мача и второ място

Блестящият Педри дава на Барса победа в топ мача и второ място

Барселона спечели топ мача в неделя вечер срещу Севиля с 1:0. Блестящият момент на Педри донесе не само требъл, но и второ място в лигата.

През последните седмици нещата в Барселона вървят много добре, а отборът е влязъл в крачка под ръководството на Хави. Те не са загубили нито един от последните си дванадесет състезателни мача, като са спечелили девет и са направили три равенства. Връхната точка беше миналия уикенд на „Бернабеу“, когато съперниците на Реал Мадрид бяха победени с 4:0. След тази демонстрация имаше само една промяна – Дани Алвеш измести Гарсия от пейката. Бразилецът игра както обикновено на десния бек, а Араужо се премести в централната защита.

При победа срещу Севиля Барса имаше шанс да заеме второто място. В този топ мач от Ла Лига се разви трудно първо полувреме. Барселона направи малко повече за играта, но в последната трета все още остава твърде неточна, за да създаде сериозни проблеми за Севиля. Феран Торес опита твърде висок удар (8-и). Гостите от Андалусия бяха много солидни в защита, но почти нищо не излизаше напред.

JНапълно преди почивката домакините отново натиснаха: Дембеле не се възползва достатъчно от свободния си удар с глава, Кунде спаси от Аубамеянг в средата (44-та минута), а малко преди почивката стражът на гостите Боно беше на крака срещу Аубамеянг (45.+1). Играта се прибра в съблекалните без голове.

Barça увеличава температурата след почивката

След почивката на играта ѝ трябваше четвърт час, за да набере скорост. След това Барса се развихри, а директният удар на Феран Торес бе спасен от Боно (63-ата минута). От другата страна Ракитич имаше най-добрия шанс в целия мач, но ударът му от свободен удар попадна в мрежата (66). От този момент нататък играха само домакините, а удар с глава на Пике попадна в напречната греда (69.).

Резултатът 1:0 за Барселона висеше във въздуха – и падна заслужено: Педри на два пъти се измъкна пред наказателното поле, остави двама съперници да се измъкнат в нищото – а след това вкара сухата топка и я постави в левия ъгъл (72.). Този блестящ момент на младия испанец изведе „блаугранас“ на победния път, от който те вече не можеха да се отклонят. Севиля, която беше слаба като цяло, не измисли почти нищо в заключителната фаза, а Феран Торес пропусна ранното решение с глава (77-и).

Барселона все пак успя да спечели заслужени три точки. Това се дължеше и на факта, че малко преди края тер Стеген поправи грешката си и спаси удара на бившия играч на Бремер Аугустинсон (90.+2). Барса удължи серията си от мачове без поражение до 13 и е готова за първия мач от четвъртфиналите на Лига Европа във Франкфурт в четвъртък.