péntek, április 19, 2024
HomeLa LigaBriliáns Pedri révén a Barça győzött a csúcsmeccsen és a 2. helyen...

Briliáns Pedri révén a Barça győzött a csúcsmeccsen és a 2. helyen végzett

Az FC Barcelona vasárnap este 1-0-ra nyert a Sevilla elleni csúcsmeccsen. Pedri zseniális pillanata nemcsak a triplát, hanem a 2. helyet is hozta a bajnokságban.

Az elmúlt hetekben nagyon jól mentek a dolgok a Barcelona számára, a csapat Xavi irányításával egyre jobban beindult. A legutóbbi tizenkét tétmérkőzésükből egyet sem veszítettek el, kilencet megnyertek és hármat döntetlenre hoztak. A csúcspont a múlt hétvégén a Bernabeuban volt, amikor a rivális Real Madridot 4:0-ra kiállították. Ezt a bemutatót követően is csak egy változás történt, Dani Alves a kispadra szorította Garciát. A brazil szokás szerint jobbhátvédként játszott, Araujo pedig a középső védelembe került.

Egy Sevilla elleni győzelemmel a Barça esélyes lett volna a második helyre. Ezen a La Liga csúcsmeccsen kemény első félidő alakult ki. A Barcelona valamivel többet tett a játékért, de az utolsó harmadban még mindig túl pontatlan maradt ahhoz, hogy komoly gondot okozzon a Sevillának. Ferran Torres próbálkozott egy túl magas lövéssel (8.). Az andalúziai vendégek nagyon stabilan védekeztek, de előre alig ment valami.

Nem sokkal a szünet előtt ismét nyomtak a hazaiak: Dembelé szabad fejesét nem tudta eléggé értékesíteni, Koundé középen mentett Aubemeyang elől (44.), nem sokkal a szünet előtt pedig a vendégek kapusa, Bono volt résen Aubameyanggal szemben (45.+1). A mérkőzés gólnélküli eredménnyel vonult az öltözőbe.

Barça a szünet után felpörög

A szünet után negyed órát tartott, mire a játék felpörgött. Ezután különösen a Barça felpörgött, Ferran Torres közvetlen lövését Bono hárította (63.). A másik oldalon Rakiticnek volt az egész mérkőzés legnagyobb lehetősége, de szabadrúgása a hálóba vágódott (66.). Innentől kezdve csak a hazaiak játszottak, Piqué fejese a keresztlécet találta el (69.).

A levegőben lógott az 1:0 a Barcelonának – és megérdemelten esett: Pedri kétszer is felhúzódott a büntetőterület előtt, két ellenfelet is a semmibe engedett – majd szárazon betalált és a bal sarokba helyezett (72.). A fiatal spanyolnak ez a zseniális pillanata győzelmi pályára állította a Blaugranát, amelyről már nem lehetett letéríteni. Az összességében gyengén szereplő Sevilla szinte semmit sem tudott felmutatni a záró szakaszban, Ferran Torres pedig egy fejessel kihagyta a korai döntést (77.).

A Barcelona így is megérdemelten szerezte meg a három pontot. Ez annak is köszönhető, hogy ter Stegen nem sokkal a vége előtt jóvá tette hibáját, és védte az ex-bremer Augustinsson lövését (90.+2). A Barça 13 mérkőzésre növelte veretlenségi sorozatát, és csütörtökön Frankfurtban készülhet az Európa Liga negyeddöntőjének első mérkőzésére.