четвъртък, април 25, 2024
HomeSerie AЛуда игра: Интер победи Юве благодарение на двойна намеса на VAR и...

Луда игра: Интер победи Юве благодарение на двойна намеса на VAR и алуминиев късмет

Ювентус губи напрегнатото дерби на Италия с 0:1 от действащия шампион Интер Милано, който не само демонстрира силна защита в края, но и спечели трите точки благодарение на двойна намеса на VAR. Междувременно Старата госпожа има дълги лица, тъй като много дългата серия от победи е към своя край – и слабите надежди вероятно ще бъдат разбити

Известен факт е, че двата традиционни италиански клуба Ювентус и Интер са изиграли 177 мача в Серия А до момента. Но номер 178, в който и двата отбора успяха да пуснат най-добрите си играчи, освен Бонучи на пейката в Торино, се отличаваше донякъде от по-голямата част от предишните срещи. За всичко, което беше предложено на публиката на стадион „Алианц“, разпродаден за първи път от март 2020 г., не се побираше в нормален лист хартия.

Бианконерите, непобедени в 16 (!) мача от Серия А (11 победи, 5 равенства), започнаха мача с невероятен щурм и натиск, като притиснаха Милан дълбоко назад и създаваха шанс след шанс. Влахович не успя да преодолее вратаря Ханданович (1-ва минута), Мората не уцели вратата (5-та минута), Киелини удари долната част на напречната греда от близко разстояние след удар на Дибала и кратко спасяване на Ханданович (8-ма минута), свободен удар на Дибала беше спасен от Ханданович (2-ра минута), а удар на Киелини беше спасен от вратаря (3-та минута). ), Дибала отправи нахален удар от далечна дистанция само по покрива на вратата (11-и), Куадрадо също се отчая от Ханданович (15-и) – а Мората не успя да вкара топката в мрежата от малко по-остър ъгъл (16-и).

В следващия период играта ставаше все по-тежка и по-тежка, като и двете страни не си даваха нищо в напрегнатите двубои – включително жълти картони и смяната на силно засегнатия европейски шампион Локатели (контузия на главата, чалма, оплаквания в коляното).

Става диво – наистина диво

Офанзивно, междувременно, имаше малко от Интер, освен изпуснат удар от Калханоглу, който Данило успя да блокира (32-ри). До 43-ата минута, когато нещата наистина станаха диви. Първо Дъмфрис беше ударен в крака от Мората, което доведе до отсъждане на дузпа след намесата на VAR. Калханоглу пое отговорността за дузпата, но не успя да уцели Шчесни, а след това фаулира Данило, така че автоголът на Рабио не беше отсъден (45.+1).

Но отново VAR се намеси – и в крайна сметка наказателният удар беше отсъден отново, тъй като защитникът на Юве де Лигт беше влязъл твърде рано. Затова Калханоглу отново грабна топката и малко по-късно я прати безопасно в левия ъгъл (45.+5). В крайна сметка първият изключително интензивен период продължи с десет минути повече, като Влахович отново завърши и малко не му достигна (45.+8).

Отново само алуминий за Juve

Вторият период беше много по-спокоен, но все пак предложи интересни моменти – особено от страна на Торино. Докато „бианконерите“ винаги натискаха чрез крилото Куадрадо и искаха да спечелят със сигурност заслуженото 1:1, миланската машина се съсредоточи почти изцяло върху защитата на малката преднина от 1:0.

И това почти се обърка за действащите шампиони. Най-вече в минутите 52 (Дибала не успя да намери бранител в близост до петметровата зона), 57 (Перишич спаси от Дибала навреме), 63 (шутът на Влахович мина на косъм), 67 (Мората пропусна) и особено след 73 оборота на часовника. Привлеченият през зимата от Гладбах Закария направи страхотна солова акция, завърши прецизно и се отчая само в пръстите на стража Ханданович, който насочи топката към десния си стълб.

Накрая, но не на последно място, Корреа пропусна възможността за 2:0 на другата страна (82-ата минута), а Дибала изпълни обещаващ свободен удар твърде слабо и го запрати далеч над (90-ата минута). По този начин „нерадзурите“ постигнаха минимална победа и се върнаха в надпреварата за шампионската титла след лидерите от Милан и най-близките си съперници от Наполи. От друга страна, „Юве“ не само прекрати серията си от 16 мача без поражение в лигата, но и слабите си надежди да се бори за Скудетото след катастрофалния старт на сезона на рекордните шампиони.