понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueПобедата на "шпорите" над Нюкасъл поставя нов рекорд при Конте

Победата на „шпорите“ над Нюкасъл поставя нов рекорд при Конте

Тотнъм Хотспърс най-накрая демонстрира постоянство в надпреварата за европейските места. Победата над Нюкасъл с 5:1 беше трета поредна – рекорд при треньора Антонио Конте.

От самото начало играта беше очаквана: гостите се оттеглиха дълбоко в собствената си половина и оставиха топката на Spurs. Въпреки това лондончани не се възползваха от многото си акции в играта. С изключение на два далечни удара на Кейн (15-и) и Сон (29-и), през първото полувреме не се случи почти нищо.

Davies бързо изравнява

Само в заключителните етапи на първото полувреме нещата станаха яростни. Първоначално „свраките“, които наистина не се включиха в нападението, се показаха като ефективни. Гостите се възползваха от първия си шанс да поведат: Шер насочи в ъгъла на вратата удар от границата на наказателното поле – Лорис не изглеждаше добре, когато допусна гола (39-та минута). Но тъй като Тотнъм все още не успяваше да създаде много от играта, стандартът даде бърз отговор. Вторият удар на Сон бе вкаран в мрежата от Дейвис за 1:1 (43-и) – и това бе резултатът на почивката.

Антонио Конте сякаш е намерил правилните думи в съблекалнята. Шпорите започнаха второто полувреме като отприщени и обърнаха мача малко след почивката. Дохърти вкара с летящ удар с глава след центриране на Кейн и направи резултата 2:1 (48-и). За гостите обаче предстоеше още по-тежко изпитание: Само шест минути по-късно Сон покачи на 3:1 след добра комбинация между Кейн и Кулушевски.

Емерсон Роял и Бергвийн оформиха крайния резултат

Предимството от два гола очевидно не беше достатъчно за домакините – Тотнъм натисна за следващия гол, но имаше късмет, че изчистването на Бентанкур не се озова в собствената им мрежа (59-та минута). Това остана единственият гол на гостите през второто полувреме.

След това всичко беше по посока на стража на „свраките“ Дубравка, който в 63-ата минута за четвърти път трябваше да извади топката от собствената си врата. Емерсън Роаял се справи с кръста на Дохърти и изчисти топката.

Докато гостите все още се бореха с допуснатия гол, Сон почти увеличи преднината си на 5:1. Въпреки това южнокореецът изкара топката свободно до вратата (64-та минута). Резервата Бергвийн се справи по-добре в заключителната фаза – холандецът запази хладнокръвие при единоборство с Дубравка и вкара за 5:1 (83-ата минута).

Победата беше и първа за „шпорите“ под ръководството на треньора Конте, тъй като Тотнъм спечели три поредни мача за първи път под ръководството на италианеца. Серията временно издига Спърс на четвърто място. Въпреки това ФК Арсенал, който утре вечер играе с Кристъл Палас, може да се върне в Шампионската лига при равенство. От друга страна, Нюкасъл претърпя третото си поредно поражение. Въпреки това разликата до първото място за изпадане все още е девет точки

За Нюкасъл тя продължава в петък срещу Уулвърхемптън Уондърърс (21:00 ч.). Ден по-късно „шпорите“ са домакини на Aston Villa в Бирмингам (18:30 ч.).