четвъртък, май 2, 2024
HomeFootballБарса си тръгва с черна точка от четвъртодивизионен клуб UD Barbastro

Барса си тръгва с черна точка от четвъртодивизионен клуб UD Barbastro

ФК Барселона се класира за последния 16-и кръг на Копа дел Рей. Каталунците обаче едва се отърваха с черни точки при победата си с 3:2 в четвъртодивизионния UD Barbastro

Треньорът на Барселона Хави направи пет промени след поражението с 2:1 от УД Лас Палмас – но въпреки това пусна на терена забележителен отбор. Вместо Жоао Кансело, Балде, Гюндоган, Серхи Роберто и Левандовски започнаха Кристенсен, Форт, Ориол Ромеу, Фермин и Жоао Феликс

Барса запази Барбастро жив

Нямаше как да се очаква, че Барса ще контролира мача от самото начало – и така и стана. Първоначалните им усилия обаче първоначално не бяха възнаградени, отчасти защото защитниците на Барбастро се хвърляха във всяко действие (10-и), а вратарят Арнау Фабрега спасяваше отново и отново. Въпреки това той беше изпреварен, когато Фермин отбеляза от близко разстояние (18). Каталунците водеха топката, но не блестяха. Те също така бяха нащрек отзад в лицето на Араужо, когато опасността надвисваше (29).

Преднината на Барса от 2:0 на почивката щеше да е повече от заслужена, но и съдиите имаха нещо против, когато отсъдиха гол на Жоао Феликс в аут (42′) – сложно решение. Нямаше VAR. След почивката бяха необходими само шест минути, за да бъде отбелязан следващият гол: Рафиня реализира пас от Форт (51). През второто полувреме обаче домакините станаха малко по-офанзивни. Гонпи вкара веднага след почивката (46′), преди Адриа де Меса действително да отбележи изравнителното попадение (60′). Но дори и този гол можеше да не издържи с VAR, тъй като асистенцията беше направена с лакът, а и голмайсторът беше в положение на офсайд

Два наказателни удара в заключителните етапи

Натискът на Барса след това отслабна, като изоставащите съперници усетиха възможност за контраатака. Те не успяха да го направят, въпреки че грубото грешно подаване на Гюндоган, при което домакините получиха корнер, едва не доведе до изравняване. Израел Гарсия насочи топката встрани от вратата (80′).

В 87-ата минута съдията посочи бялата точка, защото Хавито беше вдигнал ръката си твърде високо, когато Левандовски насочи топката. Полякът се извиси сам и вкара това, което трябваше да бъде изкупление. Предполага се, защото Барбастро също получиха дузпа в продължението на мача, след като Фермин Креспо беше съборен. Марк Прат отбеляза в 90-ата + 3-ата минута, за да изравни отново резултата. Времето обаче изтече за аутсайдерите и в крайна сметка Барса се измъкна с черни точки.

Барселона ще изиграе следващия си мач в четвъртък – от 20:00 ч. в полуфинала на Суперкопа срещу КА Осасуна.