четвъртък, май 16, 2024
HomeBasketballБайерн постави голям възклицателен знак срещу Anadolu

Байерн постави голям възклицателен знак срещу Anadolu

FC Байерн постави голям знак за успех в сряда вечер – и в крайна сметка спечели съвсем категорично у дома срещу турския топ клуб Анадолу Ефес от Истанбул с 86:71.

ФК Байерн Мюнхен се завърна на върха в баскетболната Евролига. След две поредни поражения клубът от Бундеслигата спечели с 86:71 (50:41) срещу Анадолу Ефес Истанбул в сряда. Със седем победи след 15 мача Мюнхен вече е в средата на таблицата.

Байерн започна яростно срещу шампионите от Евролигата за 2021 и 2022 г. Благодарение на единадесет поредни точки Мюнхен излезе напред с 19:12 (7-ата минута). Тъй като световният шампион Андреас Обст също беше на прицел с четири успешни тройки през втората четвърт, домакините успяха да увеличат преднината си на девет точки до почивката.

През третия период нещата се развиха още по-добре. Отборът на Пабло Ласо поведе със 71:51 след 29 минути. Въпреки че гостите от Истанбул успяваха да намалят разликата отново и отново (69:79/35), те вече не представляваха заплаха за Байерн. Най-резултатни бяха световните шампиони Обст със 17 точки и Бонга с 15.

Следващият мач на мюнхенци във висшата лига е срещу AS Monaco в петък (20,30 ч./Magentasport).

Bayern Munich – Anadolu Istanbul 86:71 (50:41)

Най-добрият реализатор на Байерн Мюнхен: Обст (17 точки), Бонга (15), Ибака (13), Едуардс (10)
Анадолу Истанбул: Отуру (19 точки), Томпсън (13 точки), Даум (13 точки), Ларкин (10 точки)