сряда, май 15, 2024
HomeEsportsVBL Open: Ще успеят ли "DullenMIKE" и компания да спасят сезона си...

VBL Open: Ще успеят ли „DullenMIKE“ и компания да спасят сезона си в FC Pro?

16 играчи преминаха от VBL Open до плейофите през ноември – включително Дилън ‘DullenMIKE’ Нойхаузен. Националното състезание е последният му шанс да участва във FC 24.

Преди около два месеца ‘DullenMIKE’ все още се отнасяше саркастично към неуспеха си в регионалните квалификации на FC Pro. Сега „пълният фокус“ трябва да бъде „върху следващия турнир“ – който според него е „първата квалификация в FC 25“. От друга страна, настоящият сезон бил „приключил още през октомври“. Нойхаузен имаше предвид пропуснатата възможност за FC Pro Open, а чрез него и за Световното първенство по FC Pro 2024, но не беше съвсем прав.

Пътят на FC Pro към Световното първенство се беше превърнал в задънена улица за него. Но има и втора възможност: чрез състезанието в националната лига. Това е така, защото Виртуалната Бундеслига присъжда два директни билета за Световното първенство във FC 24 – за двамата финалисти от Големия финал на VBL. ‘DullenMIKE’ вече е на значителна крачка от това. Играчът на електронни спортове от FOKUS беше един от първите играчи, които се класираха за плейофите чрез VBL Open през ноември.

Билет за световното първенство, който ще бъде спечелен чрез участие във финала

Следователно Нойхаузен остава в борбата за индивидуалното първенство по електронен футбол, което вече спечели през 2022 г. Освен това той достигна до финала година по-рано, което би било достатъчно за място на Световното първенство. ‘DullenMIKE’ знае как успешно да организира голям финал на VBL. Ако играчът на германския национален отбор се класира за финала чрез плейофите, той също ще бъде един от фаворитите. И шансът все пак да спаси сезона си във FC Pro.

Останалите 15 класирали се в плейофите от VBL Open през ноември преследват същата мечта. Сред тях са играчи като Макс „Kuchinter“ Уинтър и Симон „harter_schuss22“ Цюгел, които вече са играли във VBL Club Championship в миналото. Както обикновено, полето се допълва от амбициозни аматьори и млади таланти от големи клубове или организации като Джамал „Djamal_20x“ Гола от академията на SV Werder Bremen.

Силното представяне в Големия финал на VBL не само ще донесе два директни билета за индивидуалното световно първенство във ФК 24. Двамата финалисти се класират и за eChampions League – както и загубилите полуфиналисти.