vasárnap, május 19, 2024
HomeBasketballA Bayern nagy felkiáltójelet tett az Anadolu ellen

A Bayern nagy felkiáltójelet tett az Anadolu ellen

A

FC Bayern szerda este nagy fegyvertényt tett le az asztalra – és végül elég egyértelmű, 86:71-es győzelmet aratott hazai pályán a török élvonalbeli Anadolu Efes ellen Isztambulban.
A

FC Bayern München visszavágott a kosárlabda Euroligában. A Bundesliga-klub két egymást követő vereség után szerdán 86:71-re (50:41) nyert az Anadolu Efes Isztambul ellen. A müncheniek 15 mérkőzés után hét győzelemmel a tabella közepén állnak.

A Bayern dühösen kezdett a 2021-es és 2022-es Euroliga-bajnok ellen. A sorozatban szerzett tizenegy pontnak köszönhetően a müncheniek 19:12-re elhúztak (7. perc). Mivel a világbajnok Andreas Obst a második negyedben négy sikeres hárompontossal is betalált, a hazaiak a nagyszünetre kilenc pontra növelték előnyüket.

A harmadik játékrészben még jobban alakultak a dolgok. Pablo Laso csapata 29 perc után 71:51-re vezetett. Bár az isztambuli vendégek újra és újra csökkenteni tudták a hátrányukat (69:79/35), de már nem jelentettek veszélyt a Bayernre. A legjobb pontszerzők a világbajnok Obst 17 és Bonga 15 ponttal voltak.

A müncheniek következő mérkőzése az élvonalban pénteken az AS Monaco ellen lesz (20.30 óra /Magentasport).

Bayern München – Anadolu Isztambul 86:71 (50:41)

Legjobb pontszerzők Bayern München: Obst (17 pont), Bonga (15), Ibaka (13), Edwards (10).
Anadolu Istanbul: Oturu (19), Thompson (13), Daum (13), Larkin (10)