вторник, април 30, 2024
HomeBasketballБайерн победи Хамбург при завръщането на Ципсер

Байерн победи Хамбург при завръщането на Ципсер

Баскетболистите на ФК Байерн Мюнхен излязоха от международната пауза с емоционална победа.

В сряда лидерът в Баскетболната Бундеслига спечели с 86-75 (28-46) срещу Хамбург Тауърс. Националът Пол Ципсър отпразнува завръщането си след дълга рехабилитация и се върна на корта за първи път след мозъчната си операция през юни 2021 г.

Зипсър беше заменен за последните 15 секунди на третата четвърт под аплодисментите на публиката, но в крайна сметка не игра повече. „Благословия е да го видим отново на терена“, заяви треньорът на Байерн Андреа Тринчиери пред „Magenta Sport“ преди мача.

През първото полувреме гостите все още доминираха в Мюнхен. Кейлъб Хоумсли от Хамбург вкара 25 точки, от които 16 в последните три минути преди почивката. По този начин „Кулите“ намалиха разликата до 46:28. В началото на втората четвърт отборът от Мюнхен преживя шок: Ник Вайлер-Баб падна на пода след опит за забивка, изпадна в безсъзнание и се наложи да бъде изнесен на носилка.

Благодарение на началото на второто полувреме с 11:0 мюнхенският отбор намери своя ритъм и се отърси от уплахата. Домакините намалиха разликата до 58:60 преди последната част и обърнаха мача с 11:0 в четвъртата част. Особено големият гард около най-добрия реализатор на Мюнхен Аугустин Рубит (16 точки) се развихри. В крайна сметка лидерите в лигата спечелиха второто полувреме с 58:29.