vasárnap, május 12, 2024
HomeBasketballZipser visszatérésével a Bayern legyőzte a Hamburgot

Zipser visszatérésével a Bayern legyőzte a Hamburgot

Ezzel a győzelemmel tértek haza a nemzetközi szünetről az FC Bayern München kosárlabdázói

A kosárlabda-Bundesliga listavezetője szerdán 86-75-re (28-46) nyert a Hamburg Towers ellen. A válogatott játékos, Paul Zipser hosszú rehabilitációs szakasz után ünnepelte visszatérését, és 2021 júniusában végrehajtott agyműtétje óta először lépett újra pályára.

Zipser a harmadik negyed utolsó 15 másodpercében tapsvihar közepette lecserélésre került, de végül nem játszott tovább. „Áldás, hogy újra a pályán láthatjuk őt” – mondta a Bayern edzője, Andrea Trinchieri a „Magenta Sport”-nak a mérkőzés előtt.

Az első félidőben még a müncheniek domináltak a vendégeknél. A hamburgi Caleb Homesley 25 pontot szerzett, ebből 16-ot a nagyszünet előtti utolsó három percben. Így a Tornyok 46:28-ra zárkóztak fel. A második negyed elején a müncheni csapat egy sokkoló pillanatot élt át: Nick Weiler-Babb egy zsákolási kísérlet után a földre esett, eszméletét vesztette, és hordágyon kellett levinni a pályáról.

A második félidő 11-0-s kezdésének köszönhetően a müncheniek megtalálták a ritmust, és lerázták magukról az ijedtséget. A házigazdák a záró játékrész előtt 58:60-ra csökkentették a különbséget, majd a negyedik negyedben egy 11:0-s futással megfordították a mérkőzést. Különösen a müncheniek legjobb pontszerzője, Augustine Rubit (16 pont) körüli nagy gárda pörgött fel. A második félidőt végül 58:29-re nyerték a listavezetők.