вторник, март 19, 2024
HomePremier LeagueЧетири точки на Де Бройне: Сити все още е на четири точки...

Четири точки на Де Бройне: Сити все още е на четири точки от титлата във Висшата лига след победата срещу Уулвс

Благодарение на изключителния Кевин Де Бройне Манчестър Сити спечели с 5:1 в Уулвърхемптън Уондърърс в сряда вечер. Резултатът оставя Skyblues само на четири точки от титлата във Висшата лига.

Необходими бяха цели седем минути, за да може Де Бройне да се включи за първи път, за да се радва. След единоборство с Бернардо Силва белгиецът стреля точно в далечния ъгъл. Но смелите „вълци“, които можеха да създават проблясъци с мълниеносното си превключване, както направиха при неотдавнашното равенство 2:2 срещу Челси, имаха готов бърз отговор. В 11-ата минута Дендонкер се възползва от асистенция на Педро Нето.

Но тази вечер сензационният Де Бройне беше труден за спиране. Първо той наказа неудачно отклонение на Жозе Са (16-и), а след това догони топката в левия ъгъл след енергичен дрибъл пред наказателното поле (24-и). Горчиво за Вълците: Схватка на Зинченко, с която той изчисти Чикиньо, не беше отсъдена като дузпа дори след преразглеждане от VAR (35-та минута).

Номер 4 за Де Бройне – Фоден в алуминия

Вече през второто полувреме Стърлинг, който се завърна в игра след победата с 5:0 срещу Нюкасъл, вкара гол, който трябваше да бъде за 4:1, но беше извън игра (47). В другия край Едерсон спаси блестящо удар на Коуди (56). Четири минути по-късно последва и четвъртото попадение: Де Бройне вкара четири точки с удар с крак (60.).

Въпреки това 30-годишният играч не получи асистенция, а Фоден удари гредата от близко разстояние (67). Вълците пропуснаха да се свържат след две спасявания на Едерсон (68-ата, 69-ата), така че играта, която на моменти беше бърза, се изчерпа в заключителните етапи.

Стърлинг удря мрежата, Махрез удря гредата

Sterling вкара малко преди края, за да направи 5:1 (84.), предполагаемото 6:1 на Махрез беше ударено от гредата (90.).

Въпреки това Сити възстанови преднината си от три точки пред Ливърпул с победата. По-рано през деня „червените“ победиха „Астън Вила“ с 2:1 – сега „Сити“ може да се короняса за шампион с четири точки от оставащите два мача.

Wolves очаква Норич в неделя (15:00 ч.), а ManCity гостува на Уест Хем по същото време.