събота, май 4, 2024
HomePremier LeagueЙодегаард изясни всичко: Арсенал спечели в Уулвърхемптън и засега е начело на...

Йодегаард изясни всичко: Арсенал спечели в Уулвърхемптън и засега е начело на таблицата

ФК Арсенал се върна на правилния път. След поражението с 2:0 от Астън Вила и отпадането от Шампионската лига от Байерн, в събота вечер артилеристите спечелиха с 2:0 в Уулвърхемптън и се изкачиха на върха на таблицата, поне засега

Когато съдията Пол Тиърни наду свирката си за последен път в тази атмосферна вечер в Уулвърхемптън, цифрите говореха сами за себе си: 54% владеене на топката, 54% спечелени единоборства и най-вече 24-5 удара към вратата. Не можеше да има две мнения, че победата на ФК Арсенал на стадион „Молиню“ беше напълно заслужена – и на артилеристите не можеше да им пука по-малко, че резултатът не беше точно славен.

Възпитаниците на Микел Артета доминираха от самото начало и отправиха първия удар още в първата минута чрез Хаверц, преди опитът на Райс от границата на наказателното поле да се удари в далечната греда (14) – но след това фаворитите трябваше да въздъхнат с облекчение, когато Жоао Гомеш от Уулвърхемптън също пропусна алуминия (29).

Тросар дава преднина на Арсенал

Какво не можеше да знае никой от 31 621 зрители в този момент: Постът щеше да остане единственият шанс за гол на домакините от най-висока класа. В останалата част от мача Арсенал не се покриваше със слава, но поведе малко преди почивката, когато Трошар с мощен удар вкара топката под напречната греда (45′).

След подновяването на играта фаворитите запазиха преднината си и измориха Уулвърхемптън с дълги последователни подавания. Малко преди края именно Йодегаард разсея и последните съмнения за победа на Арсенал: Капитанът на артилеристите вкара с добре обмислен удар от основната линия в близкия ъгъл – 0:2, краен резултат (90,+5).