събота, май 11, 2024
HomeBasketballВагнер увеличава температурата: Яростната Магия изравнява срещу Кавс

Вагнер увеличава температурата: Яростната Магия изравнява срещу Кавс

Франц и Мориц Вагнер изравниха серията на Орландо Меджик срещу Кливланд Кавалиърс на 2:2 след яростно представяне след почивката. Нещата изглеждат още по-добре за OKC

Орландо Меджик спечелиха и втория си домакински мач в серията срещу Кливланд Кавалиърс – при това с категорична разлика, след като първоначално изоставаха. Младият отбор от Флорида извади зъби на гостите от Охайо със 112:89 и намали изоставането си до 2:2. Домакините допуснаха общо 29 точки за Кавс след почивката. Необходими са четири победи, за да оцелеят в четвъртфиналите на конференцията

Мъжът на мача в събота в „Киа Център“ беше Франц Вагнер. Световният шампион дърпаше конците и излезе като победител в мача с 34 точки и 13 борби. Роденият в Берлин баскетболист реализира 13 от 17-те си стрелби от паркета и в крайна сметка бе категорично най-добрият реализатор на Магията, за която Паоло Банчеро (9, 4/14 FG) не успя да разгърне потенциала си. Мориц Вагнер направи пропуски в двата края на терена при своите заклинания на терена и в крайна сметка завърши със седем точки и четири борби след 15 минути.

След две поражения навън, две заслужени и категорични домакински победи за Магията. Петият мач, в сряда през нощта (1:00 ч. централноевропейско време) и след това отново в Кливланд, ще бъде изключително важен. Кавалиърс, за които Джарет Алън отбеляза 21 точки, трябва да се подобрят. Само четири от 17-те тройки, реализирани в четвъртия мач, говорят сами за себе си срещу гостите, които не успяха да се наложат в Орландо, особено след почивката на полувремето.

OKC все още на една победа разстояние

Шай Гилджъс-Александър вкара 24 точки, за да изведе Оклахома Сити Тъндър до победа над Ню Орлиънс Пеликанс със 106:85. ОКС вече водят с 3:0 в серията и се нуждаят само от още една победа. Джален Уилямс и Джош Гиди не останаха по-назад от „SGA“ (по 21 точки). Гръмотевиците, които са на първо място на Запад, вкараха 17 от 36-те си тройки (47%). Пеликаните, които за пореден път трябваше да се справят без мощната си звезда Зион Уилямсън (бедро), сега искат да предотвратят разгром в мач номер четири във вторник вечер. Нито един отбор в историята на НБА не се е връщал от изоставане с 3:0