csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballVad 4:4 a Koppenhága ellen: a PSV többször is morált mutat

Vad 4:4 a Koppenhága ellen: a PSV többször is morált mutat

PSV Eindhoven egy vad meccsen 4:4-re vált el az FC Koppenhágától. Roger Schmidt csapata többször is megmutatta a morált.

Max és Götze kezdő tizenegyével a PSV edzője, Roger Schmidt a hazai közönség előtt szerette volna megadni az alaphangot a Koppenhága elleni első mérkőzésen, és ez egy vad meccsnek ígérkezett. Az Eindhoven eleinte kihagyta a nyitószakaszt, Böving már öt perc után a kapufát találta el a vendégek részéről. Nem sokkal később Johannesson csengetett be a hazaiak térfelén, megkerülte Drommelt, és könnyedén vágta be (6. perc).

A PSV kétségbeesetten kereste a játék irányítását, de túl sok hibát vétett előrefelé. A Koppenhága ezekre a pontatlanságokra leselkedett, és 19 perc után majdnem 2-0-ra vezetett, de Lerager nem tudta legyőzni Drommelt. Nem sokkal később a semmiből egyenlített az Eindhoven, Gakpo Madueke remek keresztlabdáját fejelte a léc alá (21.) – ez volt a hollandok első kapura lövése

Egy percig sem bírja a kiegyenlítő

A Schmidt-legénység öröme az egyenlítés felett azonban nem tartott sokáig, hiszen Pep Biel kevesebb mint 60 másodperccel később visszaállította a Koppenhága vezetését, miután Veerman figyelmetlenül elrontotta a labdát a felívelésnél. Az ismét hátrányba került PSV most már gyakrabban tudott betörni a dán rekordbajnok térfelére, Madueke pedig bő fél óra elteltével kissé szerencsétlenül hagyta ki az egyenlítést (33.). A Koppenhága sokkal következetesebb volt a kapu előtt, és nem sokkal a szünet előtt Lerager egy szöglet után fejelt a kapuba, ezzel 3:1-re a vendégek javára (43.).

A második félidőben Schmidt két friss támadót, Zahavit és a korábbi bielefeldi Doant hozta be, és utóbbi rögtön meg is szerezte az egyenlítő gólt – Gakpo szöglete után a japán játékos a bal alsóba lőtt egy közvetlen közelről (50.). A PSV ezután sokat fektetett a csatársorba, és a Koppenhágának több kapura tartó kísérletet is túl kellett élnie.

Gakpo nem tud gólt szerezni a pontrúgásból és egyenlít

A 62. percben Gakpo nagy esélyt kapott a bravúrra, de a PSV csapatkapitánya büntetőt hibázott, miután Maxot szabálytalanul buktatták a térfélen. Nyolc perccel később azonban a 22 éves játékos kárpótolta magát a hibáért, amikor Götze lövéséből kipattanó labdát közelről a kapuba csapott.

Minden úgy tűnt, hogy most a hazaiak oldalára fordul a meccs, de az Eindhoven a következő védelmi hibát elkövette: Sangaré Pep Biel lábába játszotta a labdát, a spanyol állva hagyta Obispót, majd a jobb sarokba lőtt (78.). Ezzel azonban még nem volt vége a meccsnek, a PSV ismét morált mutatott, és egy erős második félidőért a 4:4 – Zahavi fejelt be Gakpo keresztlabdájából.

A Schmidt-csapat tudott és kellett is élnie a döntetlennel, mivel a csereként beállt Hojlund az utolsó másodpercben ígéretes helyzetből kihagyta a vendégek 5:4-es találatát. Így még minden nyitott a jövő csütörtökön (18:45) Koppenhágában megrendezésre kerülő visszavágóra.