неделя, април 28, 2024
HomeFootballДив 4:4 срещу Копенхаген: PSV показва морал няколко пъти

Див 4:4 срещу Копенхаген: PSV показва морал няколко пъти

PSV Eindhoven се отдели от FC Copenhagen в див мач с 4:4. Отборът на Роджър Шмидт показа морал в няколко случая.

С Макс и Гьотце в стартовата единайсеторка треньорът на ПСВ Роджър Шмидт искаше да зададе тона в първия мач срещу Копенхаген пред собствена публика и това щеше да бъде дива игра. Първоначално Айндховен пропусна началната фаза, като след само пет минути Бьовинг удари гредата за гостите. Малко след това Йоханесон позвъни в наказателното поле на домакините, заобиколи Дроммел и с лекота вкара (6-и).

Отчаян, PSV търсеше контрол над играта, но направи твърде много грешки в предни позиции. Копенхаген дебнеше за тези неточности и след 19 минути почти покачи на 2:0, но Лерагер не успя да преодолее Дромел. Малко след това Айндховен изравни от нищото, като Гакпо насочи под напречната греда прекрасен удар на Мадуке (21-ви) – това беше първият удар към вратата на холандците

Equaliser не издържа и минута

Радостта на Шмидт от изравнителния гол обаче не трая дълго, тъй като по-малко от 60 секунди по-късно Пеп Биел възстанови преднината на Копенхаген, след като Веерман небрежно изпусна топката при изпълнение на корнер. След като отново изоставаше, PSV вече успяваше по-често да се настани в половината на датските шампиони и Мадуке пропусна да изравни малко след малко повече от половин час (33-ата минута). Копенхаген беше много по-постоянен пред вратата си и малко преди почивката Лерагер засече с глава центриране от корнер и направи резултата 3:1 за гостите (43).

През второто полувреме Шмидт вкара в игра двама свежи атакуващи футболисти – Захави и бившия играч на Билефелд Доан, и последният веднага вкара изравнителния гол – след корнер на Гакпо японецът вкара с директен удар отляво (50-ата минута). След това PSV инвестира много в предната линия и Копенхаген трябваше да преживее няколко опита за гол.

Gakpo не успя да вкара от бялата точка и изравни

В 62-ата минута Гакпо имаше страхотен шанс да се разпише, но капитанът на ПСВ пропусна дузпа, след като Макс беше фаулиран в наказателното поле. Осем минути по-късно обаче 22-годишният играч компенсира пропуска си, като засече отскочила топка след удар на Гьотце от близко разстояние.

Всичко изглеждаше така, сякаш сега мачът ще се обърне на страната на домакините, но Айндховен допусна поредната грешка в защитата: Сангаре отигра топката в краката на Пеп Биел, испанецът остави Обиспо да стои и след това стреля в десния ъгъл (78-и). Но това не беше краят на мача, тъй като PSV отново показа морал и беше възнаграден за силното второ полувреме с 4:4 – Захави засече с глава центриране на Гакпо.

Екипът на Шмидт можеше и трябваше да се примири с равенството, защото резервата Хойлунд пропусна да вкара за 5:4 за гостите в последната секунда от обещаваща позиция. Така че всичко все още е отворено за втория етап, който ще се проведе следващия четвъртък (18:45 ч.) в Копенхаген.