péntek, április 19, 2024
HomeSerie ATonali hozza a különbséget: a Milan boldogan verte a Veronát

Tonali hozza a különbséget: a Milan boldogan verte a Veronát

Ac Milan teljesítette a kötelességét Veronában és 2:1-re legyőzte a Hellast. A valamivel jobb csapat azonban valójában a hazaiak voltak, akik megérdemeltek volna egy pontot. Tonali késői gólja biztosította a három pontot a favoritoknak.

A Verona új edzője, Salvatore Bocchetti két változtatást eszközölt az US Salernitana elleni 2-1-es vereséghez képest: Magnani és Faraoni Ceccherini és Doig helyére került az első tizenegybe. A Milan edzője, Stefano Piolo mindössze egy változtatást eszközölt a kezdőcsapatban az FC Chelsea elleni 2-0-s Bajnokok Ligája-vereséghez képest: Adli helyett Bennacer állt be.

Hellas hátul és elöl is betalál

Míg a Hellas bátran kezdett, magasan futtatta a Milant és okozott némi gondot az AC-nek az első percekben: De nem kellett sokáig várni, hogy az AC kivegye a szelet a hazaiak vitorlájából. Egy labdavesztés után a középpályán Rafael Leao vette fel a labdát, a bal szélen turbózott, majd a tizenhatoson belülre passzolt. Miguel Veloso szerencsétlenül tolta a labdát a saját kapujába (9. perc).

A Hellas megdöbbentőnek tűnt, és nem sokkal később meg is engedte a következő lehetőséget. Leao állította be Giroud-t, aki egyedül találta magát Montio előtt. A francia érzékeny lobbanása túljutott a kapuson, de a jobb kapufa mellett is csak kevéssel pattant el (11.). A túloldalon a Verona első igazi támadása volt – és rögtön meg is lett jutalmazva. Günter lövése a büntetőterület bal sarkáról könnyű préda lett volna Tatarusanunak, de Gabbia megállíthatatlanul hárította a labdát (19.) – 1:1.

Günter kihagyja a merevítőt

A játék kissé ellaposodott, már csak azért is, mert a szorgos Leaos kivételével a Milan támadójátékosai közül senkinek nem voltak sziporkázó ötletei. A Veronának védekezésben alig akadtak gondjai, és türelmesen várták a rések kialakulását az AC hátvédsorán. Nem sokkal a félidei sípszó előtt egy szögletet Günter fejelt be, és négy méterről majdnem megszerezte a vezetést, de nem tudta a Milan kapujába juttatni a labdát (45.). Így a sorsolással együtt ment az öltözőbe.

A szünet után intenzív volt az akció a pályán, és mindkét csapat nyitott tekintettel lépett pályára. Pioli két változtatást hajtott végre: Giroud és Brahim Diaz helyett Origi és Rebic került be. Az első lehetőségek nem sokáig várattak magukra: előbb Hrustic pöccintette el a labdát éppen a bal kapufa mellett (48.), majd Theo Hernandez hozta helyzetbe Joker Rebicet, de az ex-frankfurtiak nem tudták legyőzni Montipót közelről (50.).

Piccoli az alumíniumon – Tonali jéghideg

A

Milan az első félidőhöz hasonlóan hamar kifogyott az ötletekből, a Verona pedig hátul stabilan állt, és mindig meg tudta szúrni a labdát. A második félidő legjobb lehetőségét Piccoli adta, aki három perccel a becserélése után ugrott a legmagasabbra, és a keresztléc alsó sarkára bólintott (57.). Nem sokkal később a Jokernek volt még egy lehetősége, de a lövése ártalmatlan volt (65.).

Elkezdődött a záró szakasz, a Verona a második félidő nagy részében jobb csapat volt – aztán jéghidegen kapott ki. Az AC játszott ki egy ellentámadást, Rebic a jobb szélről érzékeny passzal szolgálta ki Tonalit a mélységbe. A középpályás megőrizte hidegvérét Monipo előtt, és a Hellas kapus bravúrjain átcsúsztatta a labdát (81. perc).

Az

Hellas mindent bedobott az utolsó percekben, és Depaoli révén majdnem egyenlített. A csereként beállt Thiaw azonban a legközelebbi távolságból belevetette magát a szélső lövésébe, így megakadályozta a pontosztozkodást. A mérkőzés 2-1-re végződött – keserves a hazaiak számára, akik legalább egy pontot megérdemeltek volna, de sorozatban ötödik vereségüket szenvedték el.