четвъртък, март 28, 2024
HomeSerie AТонали прави разликата: Милан победи Верона щастливо

Тонали прави разликата: Милан победи Верона щастливо

Ac Milan изпълни задълженията си във Верона и победи Hellas с 2:1. Малко по-добрият отбор обаче всъщност бяха домакините, които заслужаваха точка. Късният гол на Тонали осигури трите точки на фаворитите.

Новият треньор на Верона Салваторе Бочети направи две промени в сравнение с поражението от Салернитана с 2:1, като Маняни и Фараони замениха Чечерини и Дойг в първата единайсеторка. Треньорът на Милан Стефано Пиоло промени стартовия си състав само в една позиция след поражението от Челси в Шампионската лига с 2:0, като Адли влезе на мястото на Бенасер.

Hellas вкарва отзад и отпред

Въпреки че Хелас започна смело, в началните минути Милан се движеше високо и създаваше проблеми на AC: Но не след дълго AC успя да отнеме вятъра от платната на домакините. След като топката бе загубена в средата на терена, Рафаел Леао пое топката, премина на турбо по лявото крило и пресече в шестнайсеторката. Мигел Велосо за съжаление вкара топката в собствената си врата (9-та минута).

Хелас изглеждаше шокиран и скоро след това допусна следващия шанс. Леао подгони Жиру, който се озова сам пред Монтио. Чувствителният лоб на французина преодоля вратаря, но и отскочи покрай десния стълб (11.). На отсрещната страна Верона направи първата си истинска атака и веднага бе възнаградена. Изстрел на Гюнтер от левия ъгъл на наказателното поле щеше да бъде лесна плячка за Татарушану, но Габия отклони топката неспасяемо (19) – 1:1.

Гюнтер пропусна скобата

Грамата се изравни малко, включително и защото с изключение на усърдния Леаос, никой от атакуващите играчи на Милан нямаше искрящи идеи. Верона нямаше почти никакви проблеми в защита и търпеливо чакаше пролуки в отбранителната линия на AC. Малко преди сигнала на полувремето Гюнтер засече с глава центриране от корнер и едва не поведе от четири метра, но не успя да вкара топката в наказателното поле на Милан (45-ата минута). Така че той отиде в съблекалните с жребия.

След почивката действията на терена бяха интензивни и двата отбора излязоха на терена с отворени очи. Пиоли направи две промени, включвайки Ориги и Ребич вместо Жиру и Брахим Диас. Първите шансове не закъсняха: първо Хрустич прати топката покрай левия стълб (48-ата минута), а след това Тео Ернандес подгони Жокер Ребич, но бившият франкфурец не успя да преодолее Монтипо от близко разстояние (50-ата минута).

Пиколи от алуминий – Tonali ice-cold

Милан бързо изчерпа идеите си, както и през първото полувреме, а Верона стоеше стабилно отзад и винаги успяваше да уцели топката. Най-добрият шанс през второто полувреме бе на Пиколи, който скочи най-високо три минути след смяната си и прати топката в долната част на напречната греда (57-ата минута). Малко по-късно Жокерът имаше още един шанс, но ударът му беше безобиден (65).

Последната фаза започна, Верона беше по-добрият отбор за дълги участъци от второто полувреме – и след това бяха хванати лед студена. AC изигра контраатака, Ребич подаде на Тонали от дясното крило с чувствителен пас в дълбочина. Полузащитникът запази хладнокръвие пред Монипо и прокара топката през скобите на стража на Хелас (81-ва минута).

Hellas хвърли всичко напред в последните минути и почти изравни чрез Депаоли. Но резервата Тиа се хвърли да стреля от упор и не позволи точките да бъдат поделени. Мачът завърши 2:1 – горчиво за домакините, които заслужаваха поне точка, но претърпяха пето поредно поражение.