hétfő, május 6, 2024
HomeMotorsportsSupersport világbajnokság Phillip Island (2. futam): Marcel Schrötter a győzelemért küzd

Marcel Schrötter mindössze 0,2 másodperccel marad le a győztes Yari Montella mögött a Supersport-világbajnokság vasárnapi futamán Ausztráliában, és ismét a dobogóra állhat

MV-Agusta versenyzője, Marcel Schrötter a Supersport világbajnokság második futamán is a dobogón végzett az ausztráliai Phillip Islanden. Schrötter hibátlan versenyt mutatott be, és mindössze 0,203 másodperccel maradt le első győzelméről a sorozatgyártású bajnokságban.

A második futam rajtját közel két órával el kellett halasztani, mert a kísérőprogramban szereplő egyik futam során vastag olajfolt maradt a 2-es kanyarban. Kiterjedt tisztítási munkálatokat végeztek, hogy lehetővé tegyék a második WSSP-futam rajtját.

A versenyzők nagy része ellenezte a futam rajtját. Schrötter is elégedetlen volt a körülményekkel. A szervezők azonban úgy döntöttek, hogy a kilenc körös távon elindítják a versenyt. Ez feleslegessé tette a tervezett kötelező boxkiállást.

Schrötter a második rajtkockából indult a versenyen. A pole pozíciót megszerző Yari Montella (Ducati) már a rajtnál az élen érvényesült. A mezőny incidens nélkül jutott át a második kanyaron, amelyben rengeteg kötőanyagot használtak

A szombati győztes Montella már az első körben egyértelműen elhúzott a mezőny többi tagjától. Schrötter vezette az üldözőcsoportot. Stefano Manzi (Yamaha), aki szombaton második lett, kiesett az üldözőcsoportból, majd nem sokkal később újra bukott

Az utolsó szakaszban Schrötter nagyot lépett Montella felé, és megérezte az esélyt első győzelmére. Montella azonban megtartotta az előnyét, és a második futamot is megnyerte az ausztráliai szezonnyitón. Schrötter a dobogó második fokára állhatott fel. Adrian Huertas (Ducati) egészítette ki az első három helyezettet

Marcel Brenner (Kawasaki) a második futamot a 25. és ezzel utolsó helyen fejezte be. A svájci versenyző 44 másodperccel maradt le a győztes Montellától. A Kawasaki egyik versenyzője sem végzett a pontszerző helyen. Can Öncü csak a P16. helyen végzett.

A 2024-es Supersport világbajnoki szezon négy hét múlva folytatódik a spanyolországi Barcelonában