HomeEsportsStand-up 'Obrun2002' az új eSerie A bajnok

Stand-up ‘Obrun2002’ az új eSerie A bajnok

Küzdőszellemmel és nagyszerű morállal biztosította be Francesco ‘Obrun2002’ Tagliafierro szerdán

a Torino FC számára az eSerie A 2022-es bajnoki címét.

Hátrányok kövezték ki az olaszok útját a hazai FIFA 22 bajnoki címhez: az „Obrun2002” már az első mérkőzés után 2-0-s hátrányban volt Francesco „Hartixel” Ricci ellen a „Final Eight” torna negyeddöntőjében. Az eSerie A alapembere a második mérkőzésen egyenlített, a döntő gólt a hosszabbítás 117. percében szerezte.

Obrun2002′ az elődöntőben is fenntartotta a drámaiságot: Simone ‘Figu7rinho’ Figura mindent követelt Tagliafierrótól, egy 2:2 és egy 1:1 után az FC Torino emberének ismét 120 percet kellett túlélnie. Ezúttal egyértelműbbé tette a dolgot, újabb három gólt lőtt, és ezzel egyengette az utat a 2022-es eSerie A bajnoki címért folyó nagydöntőbe

‘Obrun2002’ megbízhatóan követi a példát

Ez a kissé szimpatikus Karim ‘Karimisbak’ Rmaiti várta a Velence FC mezében, aki az első mérkőzésen 1-0-s előnyt szerzett a 78. percben szerzett góljának köszönhetően. De „Obrun2002” a második játékrészben is kitartott, és alig negyed óra elteltével 1-1-re egyenlített.

Tagliafierro azonban nem tudta megfordítani az eredményt, ehelyett a „Karimisbak” ismét megszerezte a vezetést (40.) – hogy aztán nem sokkal a félidei sípszó előtt ismét egyenlítő gólt kapjon (45.). A figyelmes nézők azonban felismerték a mintát: Rmaiti jött ki jobban a szünetről, és ismét előnybe került (51.).

Nagy leszámolás tizenegy méterről

Ezúttal ‘Obrun2002’-nek szüksége volt egy kis időre, hogy összeszedje magát – több mint 30 játékperccel később ‘Karimisbak’ győztesnek tűnt. A torinói azonban végül a „Final Eight” torna harmadik hosszabbítására (82.) mentette magát, amely több jó lehetőség ellenére gólnélküli maradt. A végső összecsapást büntetőpárbajban kellett eldönteni.

És ott is szemmel láthatóan Tagliafierrónak kellett a nyomás, hogy előbb lemaradt: a legelső próbálkozást Rmaiti parálta, a Velence képviselője viszont egymás után három büntetőt süllyesztett el. Mivel azonban „Obrun2002” is biztonságban maradt a nyitómeccsen elkövetett hibája után, a feszültség megmaradt és fokozódott.

Karimisbak’ kihagyta negyedik büntetőjét, így 4-3-ra elhúzott – Obrun2002′ egyenlített az ellenféllel a hiba után. Tagliafierro a következő büntetővel először szerzett vezetést a döntőben, Rmaiti most idegesnek tűnt, és nem csak az ötödik kísérletét, de a bajnokságot is kihagyta.