csütörtök, május 2, 2024
HomeSerie ASikeres felszabadító csapás: a Romának 7:0-ra sikerül az Empoli ellen szinte minden

A gyenge szezonkezdet után felkiáltójellel tért vissza az AS Roma. Az FC Empoli ellen egy jó adag szerencse és végül kíméletlen hatékonyság biztosította az átütő győzelmet

A papíron több játékossal rendelkező Roma elrontotta a szezonkezdetet. A Salerno elleni 2:2-es döntetlent a Hellas Verona (1:2) és az AC Milan (1:2) elleni vereségek követték. Az Empoli ellen, akik maguk is pont nélkül és 0:5 góllal kezdtek, szükség volt a fordulatra.

Ezt José Mourinho is tudta, és a Milan elleni vereséghez képest hatszor változtatott a csapatán. Smalling sérülés miatt hiányzott, Aouar sem volt a keretben, Celik, Zalewski, Belotti és El Shaarawy a kispadra került. Az ex-frankfurti játékos, Ndicka debütált a Romában. Renato Sanches, Dybala és Lukaku is bemutatkozott. Ezen kívül Kristensen és Spinazzola kezdett a kezdőben.

Alig 34 másodperc elteltével azonban egy ellenfél volt az, aki hatalmas szívességet tett a Romának. Walukiewicz teljesen szabadon hagyta el a labdát a saját tizenhatosán belül, kinyújtotta a karját és büntetőt ítélt. Dybala legalábbis új ember volt, aki hálásan fogadta az ajándékot (2.). Nem sokkal később ismét két új játékos volt az, aki növelte az eredményt. Kristensen szolgálta ki Renato Sanches-t, aki szabadon fejelt a kapuba (7.).

Roma leveszi a lábát a gázról, de ismét szerencséje van

Ahelyett azonban, hogy tovább nyomást gyakoroltak volna, a Giallorossi a régi sémákba esett vissza, visszahúzódtak, és hagyták, hogy az Empoli kicsit jobban belelendüljön a játékba. A bajnokság alján álló csapat azonban többnyire ötlettelen volt. A másik oldalon a házigazdák az ellentámadásokra építettek. Egy ilyen gyors ellentámadásból indított szögletet Paredes (19.) közvetlenül a hosszú kapufára helyezett.

A szünet előtt aztán ismét nagy szerencse következett. Cristante büntetőterületen belüli befutása tulajdonképpen Bereszynskinél kötött ki. A lengyel azonban olyan szerencsétlenül tisztázott 13 méterre a saját kapujától, hogy a labdát a kifutó Grassira lőtte, akinek a lábáról a kapuba pattant a labda (35.).

Egy dulakodáson kívül, amelyben a Bereszynski lábára indítóként rálépő Dybala, valamint Renato Sanches és a Ndicka elleni fejrúgása után szerencsésen fejbeálló Empoli-s Cancellieri is sárgát látott (38.), a szüneti sípszó előtt nem történt több említésre méltó esemény. Mourinho és csapata több mint kényelmes, 3-0-s előnnyel vonult az öltözőbe.

Dybala emel és a keresztlécet találja el

A szünet után a Roma ismét engedte a vendégeket, de ismét Cristante beadása volt az, ami veszélyt teremtett. Az olasz Dybala elé tálalt, aki egy horoggal két ellenfelet is maga mögött hagyott, majd becsúszott (55.). Nem sokkal később az argentin nagyon közel járt a harmadik góljához, de szabadrúgása a keresztlécet találta el (59.).

Az Empoli számára minden a szezon első góljának megszerzéséről szólt. Baldanzi próbálkozott a legjobban, távolról próbálkozott, de nem találta el a kapufát (67.)

A záró szakaszban egyértelművé válik

A másik oldalon viszont továbbra is szinte minden sikerült. Cristante sarokba helyezett egy gerendát (79.), Lukaku Belotti asszisztja után lőtte a gólját (82.), Mancini pedig szintén egy szöglet után volt eredményes (86.) – és hirtelen 7:0 lett a vége.

Egy eredmény, ami mindenképpen túl magas volt, főleg azok után, hogy az első félidőben még a szerencse is szerepet játszott. De a rómaiakat ez nem fogja érdekelni. A 2006 óta (amikor 7-0-ra verték a Catania Calciót) elért legmagasabb győzelemmel az AS Roma legalább valamennyire feledtette katasztrofális szezonkezdetét a saját szurkolóival. A gödör, amelyben az FC Empoli rekedt, eközben egyre mélyebb és mélyebb. Négy mérkőzés után a keserű mérleg: nulla pont és 0:12 gól.

A Giallorossi a földcsuszamlásszerű győzelem után széles mellel utazhat Moldovába. Ott csütörtökön (18:45) a Sherrif Tiraspol ellen játsszák első Európa Liga-csoportmeccsüket. Az Empoli viszont jövő vasárnap (12.30) újabb nehéz feladat előtt áll, amikor az Inter Milan vendége lesz.