hétfő, április 29, 2024
HomePremier LeagueShaw kézilabdájának nincs következménye: a Liverpool lemondott a tabella éléről

Shaw kézilabdájának nincs következménye: a Liverpool lemondott a tabella éléről

Hízelgő ponttal távozott a Manchester United a Liverpool otthonából, ami azt jelenti, hogy Klopp csapata kénytelen volt feladni a vezetést a tabella élén. Egy meg nem ítélt kézilabda okozott felfordulást

0:3 a Bournemouth ellen, plusz a Bajnokok Ligája-kiesés az FC Bayern elleni 0:1 után: A Manchester United nyomás alatt volt az Anfield Roadon rendezett mérkőzés előtt, és több sérült játékos mellett a sárga lappal eltiltott Bruno Fernandest is nélkülöznie kellett

Legalábbis: A Man United ellenállt a Vörösök kezdeti rohamának, de egy agresszív és nyomást gyakorló liverpooli csapattal kellett megküzdenie. A legtöbbször Onana kapusnak hosszú labdákkal vagy tisztázásokkal kellett beérnie, a Vörös Ördögök pedig nagyon keveset mentek előre.

Klopp csapatának első lehetősége a 16. percben adódott: egy keresztlabda után Nunez fejelt középre ahelyett, hogy a kaput célozta volna meg. Onana kapus ismét forróvá tette a jelenetet azzal, hogy leejtette a labdát, amivel Szalahot hozta helyzetbe. Az egyiptomi közelről célt tévesztett, Onana épp időben állította meg

A Liverpool minden tekintetben fölényben

A Vörösök tovább nyomultak előre a vendégek ellen, akik márciusban 7-0-ra kaptak ki az Anfield Roadon. Egy szöglet után van Dijk volt kéznél fejjel, de Onana időben felhúzta a karját (29′). Konaté fejese egy újabb szöglet után szintén nem volt elég pontos (36′), Nunez pedig egy ígéretes szituációban túl lassan reagált nem sokkal a szünet előtt, így elmaradt egy jó lehetőség.

Nem sokkal később a Vörös Ördögök fellélegezhettek. Az első félidőben minden tekintetben alulmaradtak, amit a statisztikák (15:2 kapura lövés, 9:0 szöglet, 68 százalékos labdabirtoklás Liverpoolra vetítve) is mutattak.

A folytatás után a Manchester United még mindig mélyen volt, de már nem olyan szélsőségesen, mint az első félidőben. A Liverpool már nem tudta olyan könnyen áthidalni a középpályát, de továbbra is meghatározó volt. Sokáig azonban nem adódtak lehetőségek a Vörösöknek, a másik oldalon amúgy sem.

Egy óra elteltével Klopp becserélte Gakpót és Gomezt Szoboszlai és a sérült Gravenberch helyére. A játék ismét felvette az iramot, főleg, hogy a Manchester kezdett magabiztosabb lenni. Alexander-Arnold egy távoli lövéssel hajszál híján elkerülte a kaput (66′), egy perccel később pedig Höjlund nem tudta legyőzni Alissont, aki remekül hárított – a Man United első lehetősége. Szalah 71. percben leadott lövéséből ismét hiányzott a tempó, Onana volt a helyén.

Shaw kézilabdája büntetlenül maradt

A 76. percben ismét a pirosak szurkolóinak ajkán volt a gól, de Luis Diaz sem tudott túljárni az erős Onana eszén. Így aztán – Klopp újabb kettős cseréjével – következett a záró etap, amelyben Shaw kétszer is a középpontba került. Konaté elhibázott egy fejesgólt, a Man United védője pedig meglepődött, és kézzel ért a labdához, de a játékvezetők nem ítélték meg büntetőnek – kérdéses döntés. Nem sokkal később Shaw nekiment Konaténak, amiért sárga lapot kapott.

Az utolsó percekben a Vörös Ördögök emberhátrányba kerültek, mivel Dalot továbbra is reklamált egy bedobást, és két sárga lapot kapott. Ez már nem segített a Liverpoolnak, a Manchester pedig egy hízelgő pontot vitt el az Anfieldről. Az új listavezető az Arsenal, amely Kai Havertz