вторник, май 14, 2024
HomePremier LeagueХандбалът на Шоу няма последствия: Ливърпул отстъпва първото място в таблицата

Хандбалът на Шоу няма последствия: Ливърпул отстъпва първото място в таблицата

Манчестър Юнайтед си тръгна с ласкава точка от Ливърпул, което означава, че отборът на Клоп трябва да сдаде лидерската си позиция на върха в таблицата. Неотсъдена топка на ръка предизвика вълнение

0:3 срещу Борнемут, плюс излизане от Шампионската лига след 0:1 срещу Байерн: Манчестър Юнайтед беше под напрежение преди мача на „Анфийлд Роуд“ и освен многото контузени играчи трябваше да се справя и без Бруно Фернандес, който беше отстранен с жълт картон.

Най-малко: Ман Юнайтед устоя на първоначалната атака на „червените“, но трябваше да се справи с агресивния и пресиращ отбор на Ливърпул. През повечето време стражът Онана трябваше да се задоволява с дълги топки или изчиствания, а Червените дяволи правеха много малко напред.

Първият шанс за тима на Клоп дойде в 16-ата минута: след центриране Нуньес стреля с глава в центъра, вместо да насочи към вратата. Стражът Онана отново направи сцената гореща, като изпусна топката, което изведе на сцената Салах. Египтянинът за малко не уцели целта, като Онана го беше спрял точно навреме

Ливърпул превъзхожда във всяко едно отношение

Червените продължиха да натискат напред срещу гостите, които през март бяха паднали със 7:0 на „Анфийлд Роуд“. След изпълнение на корнер ван Дайк бе на крачка от гола с глава, но Онана навреме вдигна ръце (29′). Ударът с глава на Конате от друг корнер също не беше достатъчно точен (36′), а Нунеш реагира твърде бавно в обещаваща ситуация точно преди почивката, като отмени добър шанс.

Малко след това „червените дяволи“ успяха да въздъхнат с облекчение. През първото полувреме те бяха надиграни във всяко отношение, както показваше статистиката (15:2 удара към вратата, 9:0 корнера, 68% владеене на топката от страна на Ливърпул).

След подновяването на играта Манчестър Юнайтед все още беше в дълбочина, но не толкова крайна, колкото през първото полувреме. Ливърпул вече не успяваше да прехвърля мостове в средата на терена толкова лесно, но продължи да задава тона. Дълго време обаче нямаше никакви шансове за червените, а и в другия край така или иначе нямаше.

След час игра Клоп включи в игра Гакпо и Гомес на мястото на Шобошлай и контузения Гравенберх. Играта отново набра скорост, особено когато Манчестър започна да показва повече увереност. Александър-Арнолд се размина на косъм с вратата с далечен удар (66′), а минута по-късно Хьойлунд не успя да преодолее Алисон, който направи великолепно спасяване – първият шанс на Ман Юнайтед в историята. На удара на Салах в 71-ата минута отново му липсваше скорост, Онана беше на мястото си.

Хандбалът на Шоу остана ненаказан

В 76-ата минута феновете на червените отново имаха гол на устата си, но Луис Диас също не успя да преодолее силния Онана. И така – с поредната двойна смяна на Клоп – се стигна до финалната фаза, в която Шоу на два пъти беше в центъра на вниманието. Конате пропусна да стреля с глава, а защитникът на Ман Юнайтед бе изненадан и стигна с ръка до топката, но съдиите прецениха, че това не е дузпа – спорно решение. Малко след това Шоу се сдърпа с Конате и му бе показан жълт картон.

В заключителните минути „червените дяволи“ бяха в числено превъзходство, тъй като Далот продължи да се оплаква от вкарване и му бяха показани два жълти картона. Това не помогна повече на Ливърпул и Манчестър си тръгна с ласкава точка от „Анфийлд“. Новите лидери в лигата са Арсенал, които спечелиха с 2:0 срещу Брайтън благодарение на Кай Хаверц