péntek, május 10, 2024
HomeNBASchröder dicsérte Wembanyamát - "borzalmas" kezdés után győzött a Raptors

Schröder dicsérte Wembanyamát – „borzalmas” kezdés után győzött a Raptors

A szezon eleji szakasz hullámvölgyei között Dennis Schröder Toronto Raptorsának a San Antonio és annak szupertehetsége ellen is sikerült nyernie. A Cleveland számára egy XXL-es mizéria ért véget a Golden State ellen. Az NBA hétfő hajnalban

Túlóra kellett, Victor Wembanyama öt blokkját is ki kellett bírni – de végül a Toronto Raptors 123:116-ra elvitte a győzelmet a San Antonióból, és hetedik meccsén harmadik győzelmét ünnepelhette. Az NBA egyetlen kanadai franchise-ának hullámvasútja tehát folytatódik.

Dennis Schröder ismét a vendégek egyik legjobbja volt, 24 ponttal, hat assziszttal és három lepattanóval járult hozzá a sikerhez, bár a hárompontos mutatóján (1/8) még van mit javítani. Scottie Barnes hatalmas dupla-duplával (30 pont, 11 lepattanó – öt hármas) nyomta rá a bélyegét a meccsre, Jakob Pöltl pedig a kosarak alatt (16 pont, tíz lepattanó) tett meg mindent, hogy leszedje Wembanyamát és társait

A fiatal francia a tőle megszokott erős jeleneteket produkálta, de ő is kihagyott néhány dobást (7/16 mezőnyből), így 20 ponttal és kilenc lepattanóval zárt. Keserű a Spurs (3-3) számára: A texasiak elpocsékoltak egy 22 pontos előnyt és hagyták, hogy a szünet után egy agresszívebb Raptors megszerezze szezonbeli első idegenbeli győzelmét.

„Szerintem túlságosan következetlenek vagyunk. A sikerhez mindig az vezet, ha jól védekezünk és gyorsan játszunk. Az első félidőben nem ezt tettük” – mondta Schröder a dpa-nak, míg Barnes a szünet előtt csapata „borzalmas” játékáról beszélt. Schröder nem szűkölködött a dicséretekben Wembanyama kapcsán: „Nyilvánvalóan megvan benne a potenciál, hogy nagyon jó legyen”, „nagyon-nagyon erősen játszik támadásban és védekezésben is.”

Doncic és LaMelo harcban a tripla-dupláért

A Dallas Mavericks eközben 124:118-ra nyert a lábujjsérülést szenvedett Maximilian Kleber nélkül felálló Charlotte Hornets (2-4) ellen, így hat meccsből öt győzelemmel áll. Luka Doncic egy pontszegény első negyed után (23 pont, 12 lepattanó, 9 assziszt) csak hajszál híján maradt le a tripla-dupláról, amit ellenfele, LaMelo Ball a túloldalon (30/10/13) ért el, és egy zseniális negyedik negyeddel (23 pont) tetézte az izgalmakat.

A Cleveland Cavaliers zsinórban 16 vereség után először győzte le ismét a Golden State Warriorst (115:104), és szezonbeli második vereségét mérte a Steph Curry (28, hét hármas) vezette kaliforniaiakra. A Cavs (Donovan Mitchell 31 pontot szerzett) legutóbb 2016 karácsonyán győzte le a Dubsot. „Nagyszerű érzés, tudom, hogy van egy rivalizálás, így tisztában vagyok vele, mit jelent ez az itteni szurkolóknak” – mondta Mitchell a két korábbi döntős ellenfél összecsapása után.

Grizzlies már nem nyeretlen

A Phoenix Suns 120-106-os detroiti győzelmével 3-4-re javított a szezon nehézkes kezdete után. 41 ponttal Kevin Durant emelkedett ki. A Memphis Grizzlies (1-6) sem maradt már győzelem nélkül: Desmond Bane (30) 112:100-as győzelemre vezette csapatát Portlandben (3-4).