петък, май 17, 2024
HomeNBAПохвала на Шрьодер за Уембаняма - Raptors печелят след "ужасно" начало

Похвала на Шрьодер за Уембаняма – Raptors печелят след „ужасно“ начало

Във възходите и паденията на тази ранна фаза на сезона, Торонто Раптърс на Денис Шрьодер спечели срещу Сан Антонио и неговия суперталант. За Кливланд едно XXL нещастие приключи срещу Голдън Стейт. НБА в понеделник сутрин

Необходимо беше удължаване на времето, трябваше да се изтърпят пет блока на Виктор Уембаняма – но в крайна сметка Торонто Раптърс взеха победата от Сан Антонио със 123:116 и отпразнуваха третата си победа в седмия мач. Така разходката с влакчето в увеселителен парк на единствения канадски франчайз в НБА продължава.

Денис Шрьодер отново беше един от най-добре представилите се играчи на гостите, като допринесе с 24 точки, шест асистенции и три борби, въпреки че процентът му на стрелба от тройката (1/8) показа, че има какво да се подобри. Скоти Барнс сложи своя отпечатък върху мача с огромен дабъл-дабъл (30, 11 борби – пет тройки), а Якоб Пьолтл направи всичко възможно под кошовете (16 точки, десет борби), за да откъсне Уембаняма и съотборниците му.

Младият французин имаше обичайните си силни сцени, но и той пропусна няколко стрелби (7/16 от игра) и завърши с 20 точки и девет борби. Горчиво за Спърс (3-3): Тексасците пропиляха преднина от 22 точки и позволиха на по-агресивните Раптърс да вземат първата си победа навън за сезона след почивката.

„Мисля, че сме твърде непоследователни. Пътят ни към успеха винаги е, ако се защитаваме добре и играем бързо. Не направихме това през първото полувреме“, заяви Шрьодер пред dpa, докато Барнс говори за „ужасната“ игра на своя отбор преди почивката. Шрьодер не пропусна да похвали Уембаняма: „Той очевидно има потенциал да стане много добър“, като играе „много, много силно в нападение и защита“.

Дончич и ЛаМело в битка за трипъл-дабъл

Междувременно Далас Маверикс спечелиха със 124:118 срещу Шарлът Хорнетс (2-4) без Максимилиан Клебер, който контузи пръста си, и вече имат пет победи от шест мача. Лука Дончич за малко не постигна трипъл-дабъл след безрезултатна първа четвърт (23 точки, 12 борби, 9 асистенции), с което съперникът му ЛаМело Бол се справи на другия край (30/10/13) и добави към вълнението с блестяща четвърта четвърт (23 точки).

След 16 поредни поражения Кливланд Кавалиърс отново победи за първи път Голдън Стейт Уориърс (115:104) и нанесе второ поражение за сезона на калифорнийците, водени от Стеф Къри (28, седем тройки). Кавс (Донован Мичъл вкара 31 точки) за последно бяха победили Дъбс на Коледа 2016 г. „Чувството е страхотно, знам, че там има съперничество, така че осъзнавам какво означава това за феновете тук“, каза Мичъл след сблъсъка между двама бивши съперници на финалите.

Гризлис вече нямат победа

Финикс Сънс се подобриха до 3-4 с победа в Детройт със 120-106 след колеблив старт на сезона. Кевин Дюрант се отличи с 41 точки. Мемфис Гризлис (1-6) също вече нямат победа: Дезмънд Бейн (30) изведе отбора си до победа със 112:100 в Портланд (3-4).