csütörtök, április 25, 2024
HomeFootballSchalk mind a négy előléptetett játékosa előlépteti magát

Schalk mind a négy előléptetett játékosa előlépteti magát

Hét újonc volt a kezdő tizenegyben a Schalke könnyű, 5-0-s győzelmén a Bremer SV ellen a kupában, de a négy előléptetett játékos volt az, aki különösen feltűnt.

5:0 a kupa első fordulójában, 4:0 már a félidőben, már tizenkét perc után 2:0: a Schalke 04-nek egyáltalán nem volt gondja a negyedosztályból feljutott Bremer SV ellen. A kezdőcsapatban hét játékos volt újonc, akik közül Tobias Mohr tette a legjobb benyomást. És a négy előléptetett játékos a kupa kezdő tizenegyében? Mind meggyőzőek voltak!

Dominick Drexler: Két gól, mindkettő közvetlen közelről: A középpályás egy meglehetősen gyengécske előszezon után egy duplával tolta magát előtérbe, és lett a meccs győztese. „Már a kezdetektől fogva igazolta a kezdő tizenegybe való jelölését” – dicsérte Frank Kramer edző. Drexler góllövő sikerei bizonyára jót tettek neki, hiszen a 32 éves játékosnak, aki vasárnap a bajnoki nyitányon korábbi klubjával, az 1. FC Kölnnel találkozik, nagy konkurenciát kell legyőznie. Drexler így nyilatkozott első Schalke-csatára után: „Megtiszteltetés, hogy játszhattam”. Különösen, ha a kispadot nézzük, ahol kezdetben Marius Bülter – a „24 gólpasszos” feljutó hős, ahogy Drexler kiemelte – is ült.

Rodrigo Zalazar: A Bremer SV elleni meccstől függetlenül valószínűleg ő az egyik legnagyobb esélyes arra, hogy rendszeres szerepet kapjon a középpályán. Zalazar, aki a feljutási szezon utolsó tétmeccsén, a Nürnbergben 2-1-re megnyert találkozón 59 méterről talált be, most alig két perc elteltével mutatkozott be először az új idényben.

Marcin Kaminski: Az ő kiváló hosszú passza vezette Drexler 3:0-ját, és a középhátvéd fejelt az 5:0-s végeredménybe is. Többek között ezért is van az, hogy a bal lábas játékos jelenleg a legnagyobb esélye az újonc Maya Yoshida mellett.

Thomas Ouwejan:
Ő és az ő sztenderdjei különösen fontosak lesznek az új szezonban – nem csoda, hogy a holland, aki Kramer rendszerében balhátvédnek hivatott játszani, a Bremer SV ellen is veszélyt jelentett álló labdáknál. Az ő szöglete vezetett Drexler első góljához.

Tobias Mohr: A feltűnő újonc az öt gólból hármat előkészített. Előbb Zalazarnak adott pontos fejesgólt a korai 1:0-hoz, később Sebastian Kmiec öngólja előtt Sebastian Kmiec 4:0-ás öngóljához játszott be egy jó labdát a felsőbe, majd Kaminski 5:0-ás gólja előtt egy tökéletes szöglettel fejezte be munkáját.