събота, април 27, 2024
HomeFootballИ четиримата повишени играчи на Шалк се популяризират

И четиримата повишени играчи на Шалк се популяризират

Седем нови играчи бяха в стартовата единайсеторка за лесната победа на Шалке с 5:0 над Bremer SV в турнира за купата, но четиримата повишени играчи бяха тези, които обърнаха особено внимание на себе си.

5:0 в първия кръг на купата, 4:0 още на полувремето, вече 2:0 след само дванадесет минути: Шалке 04 нямаше никакви проблеми срещу промотирания от четвърта дивизия Bremer SV. Седем играчи в стартовия състав бяха нови, като най-добро впечатление направи Тобиас Мор. А четиримата повишени играчи в стартовата единайсеторка за купата? Всички те бяха убедителни!

Доминик Дрекслер: Два гола, всеки от които с директен удар: След доста незабележителна предсезонна подготовка полузащитникът се наложи с брас и стана победител в мача. „Той оправда номинацията си за стартовата единайсеторка още от самото начало“, похвали го треньорът Франк Крамер. Головите подвизи на Дрекслер ще му донесат много ползи, тъй като 32-годишният играч, който в неделя ще се изправи срещу бившия си клуб 1. FC Köln в откриващия мач на лигата, има да преодолява голяма конкуренция. Дрекслер заяви след първия си състезателен гол за Шалке: „За мен е чест, че играх“. Особено когато погледнем към скамейката, на която първоначално седеше и Мариус Бюлтер – героят от промоцията с „24-те точки за голмайстор“, както изтъкна Дрекслер.

Rodrigo Zalazar: Независимо от мача срещу Bremer SV, той вероятно има един от най-големите шансове да играе редовно в средата на терена. Залазар, който вкара гол от 59 метра при победата с 2:1 в Нюрнберг в последния състезателен мач от сезона на промоцията, сега се появи за първи път през новата кампания след по-малко от две минути игра.

Marcin Kaminski: Неговият изключителен дълъг пас доведе до 3:0 за Дрекслер, а централният защитник се разписа и с глава за крайното 5:0. Това е една от причините, поради които левият крак в момента има най-голям шанс да играе заедно с новодошлата Мая Йошида.

Томас Оувеан:
Той и неговите стандарти ще бъдат особено важни през новия сезон – нищо чудно, че холандецът, който трябва да играе като ляв бек в системата на Крамер, осигури опасност и при стационарните топки срещу Bremer SV. Неговият корнер доведе до първия гол на Дрекслер.

Тобиас Мор: Привлекателният новобранец вкара три от петте гола. Първо той подаде точно с глава на Залазар за ранното 1:0, след това отигра добра топка в горната част на собствената врата на Себастиан Кмиец за 4:0 и завърши работата си с перфектен корнер пред вратата на Камински за 5:0.