szombat, május 18, 2024
HomeTennisRajongó okoz náci ékességet Zverev győzelmekor

Rajongó okoz náci ékességet Zverev győzelmekor

Alexander Zverev szűken legyőzte Jannik Sinner-t a US Open legjobb 16 között. A negyedik szett alatt azonban botrány kerekedett.

Alexander Zverev egy néző súlyos verbális botlásáról számolt be a US Openen a 16 közé jutásért vívott mérkőzése alatt.

„A leghíresebb hitleri mondatot mondta” – mondta a 26 éves játékos az olasz Jannik Sinner elleni mérkőzés negyedik szettjének közepén, a lelátó felé mutatva. „Ez elfogadhatatlan, ez hihetetlen”. Az X közösségi médiaplatformon, a korábbi Twitteren keringő videón jól hallható, ahogy egy férfi azt kiabálja: „Németország mindenek felett”

Ez már túl sok volt. Németként nem vagyok büszke erre a történetre, és nem jó ezt csinálni” – mondta Zverev a meccs után. „Az első sorban ült, így sokan hallották. Ha nem reagáltam volna, az rossz lett volna tőlem.”

James Keothavong játékvezető az Arthur Ashe Stadion alsó sorában azonosította a tettest az ezt követő szünetben, a többi néző pedig az ő irányába mutatott. A 6-4, 3-6, 6-2, 3-2-es állásnál a néző biztonsági őrök kíséretében kisétált a lelátóról.

Az incidens végül nem változtatott Zverev negyeddöntős helyezésén. A német ugyan 4-6-ra elveszítette a negyedik szettet, de az ötödik játszma elején egy korai bréknek köszönhetően sikerült átjutnia a célvonalon.

Mérkőzés mélyen az éjszakába nyúlóan

A New York-i Arthur Ashe Stadionban mind Zverevnek, mind Sinner-nek keményen meg kellett küzdenie a rekkenő hőségben. Mindkét játékos összesen négy óra 40 percig volt a pályán, a mérkőzés New York-i idő szerint hajnali 1.40-kor ért véget.

Zverev a negyeddöntőben a címvédő Carlos Alcaraz ellenfele lesz. Alcaraz korábban 6:3, 6:3, 6:4 arányban nyerte meg a 16. fordulóban a nem kiemelt olasz Matteo Arnaldi elleni mérkőzését. A spanyol a rekord Grand Slam-győztes Novak Djokovic mellett a spanyol számít a Nagy Almában a címvédés favoritjának.

Zverevre helyi idő szerint szerdán nehéz feladat vár. Alcaraz a kettejük legutóbbi találkozóját salakon Madridban 6-1-re és 6-2-re nyerte. A US Open egyben az egyetlen Grand Slam-torna, amelyen Zverev valaha is döntőbe jutott. A 2020-as fináléban az osztrák Dominic Thiemtől szenvedett vereséget.