четвъртък, май 16, 2024
HomeTennisФен предизвиква нацистки възторг по време на победата на Зверев

Фен предизвиква нацистки възторг по време на победата на Зверев

Александър Зверев победи с малко Яник Синер в последния 16-и кръг на US Open. По време на четвъртия сет обаче се стигна до скандал.

Александър Зверев съобщи за тежък словесен лапсус от страна на зрител по време на мача му от 16-ия кръг на US Open.

„Той каза най-известната фраза на Хитлер“, заяви 26-годишният тенисист в средата на четвъртия сет на мача си срещу италианеца Яник Синер, сочейки към трибуните. „Това е неприемливо, това е невероятно.“ Във видеоклип, разпространен в социалната медийна платформа X, бивш Twitter, ясно се чува как един мъж крещи „Германия над всичко“

Това беше прекалено. Като германец не се гордея с тази история и не е хубаво да се прави това“, заяви Зверев след мача. „Той седеше на първия ред, така че много хора го чуха. Ако не бях реагирал, щеше да е лошо от моя страна“.

По време на последвалата пауза съдията Джеймс Китавонг разпозна виновника в долния етаж на стадион „Артър Аш“, а други зрители посочиха посоката му. При резултат 6:4, 3:6, 6:2, 3:2 зрителят излезе от трибуните, придружен от охранители.

В крайна сметка инцидентът не промени мястото на Зверев на четвъртфинала. Въпреки че германецът загуби четвъртия сет с 4-6, той успя да премине финалната линия благодарение на ранен пробив в началото на петия сет.

Мач до дълбока нощ

И двамата Зверев и Синер трябваше да се борят упорито в жегите на стадион „Артър Аш“ в Ню Йорк. Двамата играчи бяха на корта общо четири часа и 40 минути, като мачът приключи в 1.40 ч. нюйоркско време.

Сега Зверев ще играе със защитаващия титлата си Карлос Алкарас на четвъртфиналите. Алкарас беше спечелил мача си от 16-ия кръг срещу непоставения италианец Матео Арналди с 6:3, 6:3 и 6:4. Испанецът, заедно с рекордьора по титли от Големия шлем Новак Джокович, е смятан за фаворит за спечелване на титлата в Голямата ябълка.

Зверев е изправен пред трудна задача в сряда (местно време). Алкарас спечели последната среща между двамата на клей в Мадрид с 6:1 и 6:2. Откритото първенство на САЩ е и единственият турнир от Големия шлем, в който Зверев някога е достигал до финал. През 2020 г. той беше победен на финала от австриеца Доминик Тийм.