szombat, április 27, 2024
HomePremier LeaguePalmerre lehet számítani: a Chelsea meghosszabbítja márciusi sorozatát

Palmerre lehet számítani: a Chelsea meghosszabbítja márciusi sorozatát

A Chelsea zsinórban 38. hazai mérkőzésén nem kapott ki márciusban. Ebben nagy szerepe volt Palmernek, aki kétszer is betalált a Newcastle elleni 3-2-es győzelem alkalmával

Még egyszer rossz híreket kellett közölnie Mauricio Pochettinónak a kórházból a sajtótájékoztatón: Ezúttal Colwill (lábujjproblémák) és Chilwell (térdsérülés) sérülését jelentette be csütörtökön. A duó hiánya nem csak személyi változtatásra késztette a CFC edzőjét – Sterling és Cucurella váltotta a Brentfordban 2-2-es döntetlent játszó két védőt -, hanem taktikai változtatásra is: A Kékek hármas helyett négyes hátsó alakzattal operáltak.

A vendégek szintén két változtatást hajtottak végre a Wolverhampton elleni 3-0-s győzelmet követően. Livramento kezdett korábbi klubja ellen Trippier (vádlisérülés) helyett, Almiron pedig Murphy-t váltotta a kispadon.

Jackson korán vezetéshez juttatja a Chelsea-t

Noha a Chelsea az utóbbi öt bajnoki mérkőzéséből csak egyet nyert meg, egy statisztika reményt adott a szurkolóknak: a nyugat-londoniak utoljára 2001 márciusában veszítettek hazai meccset a Premier League-ben (2:4 a Sunderland ellen, ezt követően 37 meccsből 31 győzelem következett). Tökéletes rajtot vettek a sorozat meghosszabbítására irányuló törekvésükben. Jackson Palmer távoli lövését sarkával kormányozta a hálóba (6.). Az 1-0-s vezetéssel a hátuk mögött a hazaiak ezután uralták a játékot, bár nem igazán veszélyeztettek gólt.

Mivel a Newcastle sem tudott a kapu közelébe kerülni, sok jel utalt arra, hogy a Chelsea a félidőben átveszi a vezetést a sokáig esélytelen első félidő után. Ám ekkor a korábban sérülés miatt lecserélt Gordon (35) nélkül hirtelen felgyorsult a játék: Előbb Isak egyenlített (43.), majd Jackson állt leshelyzetben, amikor állítólag bravúrt ért el (45.+1), majd Willock hagyta ki a duplát (45.+3), végül Sterling lőtt Dubravka karjaiba (45.+5).

Palmer ötödszörre is asszisztot és gólt szerzett

A folytatás után Palmer még kíméletlenebbnek bizonyult. Miután Almiron nem tudta megelőzni Petrovicot (47.), a fiatalember távolról, szárazon a jobb sarokba helyezte a labdát (57.) – ez volt az ötödik asszisztja és gólja egy mérkőzésen ebben a szezonban. A házigazdák rövid nyomásgyakorlásuk során Sterling révén majdnem kiegyenlítettek. Burn azonban tisztázott Dubravkának, akit már megelőztek, közvetlenül a gólvonal előtt (59′).

Az idő leteltével a Szarkák természetesen növelték a kockázatot – és ezt a hazaiaknak ki is kellett használniuk. Az egyik ebből adódó kontratámadás során Joker Mudryk alagútba terelte Schär-t, elfutott Dubravka mellett, majd a kapuba vágta a labdát (76′).

Murphy látványos befejezése túl későn jött

Ez azonban nem volt a végső gól, hiszen Murphy látványos befejezése (90′) izgalmassá tette a hosszabbítást. Pochettino csapata azonban sértetlenül vészelte át a hat extra percet, így a Chelsea sorozatban 38. márciusi hazai meccsén is veretlen maradt.

A győzelemmel a tizenegyedik helyen álló londoniak egy pontra csökkentették hátrányukat a tabellán szomszédaikhoz képest. Ugyanakkor a Chelsea is egy meccsel kevesebbet játszott eddig

A londoniak vasárnap (13.45) az FA-kupa negyeddöntőjében a Leicester Cityvel találkoznak otthon. Ugyanebben a fordulóban a Newcastle szombat este (18.30) a Man City vendége lesz