събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueМожеш да разчиташ на Палмър: Челси продължи мартенската си серия

Можеш да разчиташ на Палмър: Челси продължи мартенската си серия

Челси няма загуба в 38-ия си пореден домакински мач през март. Голяма роля за това изигра Палмър, който вкара два пъти при победата с 3:2 над Нюкасъл

За пореден път Маурисио Почетино трябваше да съобщи лоши новини от болницата на пресконференция: Този път той съобщи за контузиите на Колвил (проблеми с пръстите) и Чилуел (травма на коляното) в четвъртък. Отсъствието на дуото накара треньора на КПР да направи не само кадрови промени – Стърлинг и Кукурела замениха двамата защитници от равенството 2:2 в Брентфорд – но и тактическа: Сините работиха с четворка вместо с тройка.

Гостите също направиха две промени след победата си с 3:0 над Уулвърхемптън. Ливраменто започна срещу бившия си клуб на мястото на Трипиър (контузия в прасеца), а Алмирон замени Мърфи на пейката.

Джаксън дава ранна преднина на Челси

Въпреки че Челси спечели само един от последните си пет мача в лигата, една статистика дава надежда на феновете: за последен път западнолондончани са губили домакински мач във Висшата лига през март 2001 г. (2:4 срещу Съндърланд, след което има 31 победи от 37 мача). Те започнаха перфектно в стремежа си да удължат серията. Джаксън насочи далечен удар на Палмър в мрежата с пета (6). След като поведоха с 1:0, домакините доминираха в мача, макар и без да застрашават вратата си.

След като Нюкасъл също не успя да стигне до гол, имаше много признаци, че Челси ще поведе на полувремето след първото полувреме, в което дълго време липсваха шансове. Но след това играта изведнъж набра скорост без Гордън (35), който преди това беше заменен поради контузия: Първо Исак изравни (43), след това Джаксън беше в офанзива, когато уж вкара гол (45.+1), после Уиллок пропусна да удвои (45.+3) и накрая Стърлинг стреля в ръцете на Дубравка (45.+5).

Палмър за пети път с асистенция и гол

След подновяването на играта Палмър се оказа още по-безпощаден. След като Алмирон не успя да преодолее Петрович (47), младокът вкара топката сухо в десния ъгъл от разстояние (57) – петата му асистенция и гол в един мач този сезон. Домакините почти изравниха резултата чрез Стърлинг по време на краткия си натиск. Бърн обаче изчисти за Дубравка, който вече беше избил, точно пред голлинията (59′).

С изтичането на времето „свраките“ естествено увеличиха риска си – и домакините трябваше да се възползват от това. По време на една от последвалите контраатаки Джокер Мъдрик тунингова Шар, мина покрай Дубравка и се разписа (76′).

Ефектният финал на Мърфи идва твърде късно

Това обаче не беше последният гол, тъй като зрелищният финал на Мърфи (90′) направи вълнуващо продължението. Въпреки това играчите на Почетино оцеляха безпроблемно в шестте допълнителни минути, за да запазят непобедеността на Челси в 38-ия си пореден домакински мач през март.

С победата единадесетодивизионният тим от Лондон намали разликата със съседите си в таблицата на една точка. Челси обаче изигра и един мач по-малко досега

Лондончани приемат у дома Лестър Сити в четвъртфиналите на Купата на Англия в неделя (13:45 ч.). В същия кръг Нюкасъл гостува на Ман Сити в събота вечер (18.30 ч.).