szombat, április 27, 2024
HomeTennisOtte a negyeddöntőben a hallei füves pályás tornán

Otte a negyeddöntőben a hallei füves pályás tornán

Az Oscar Otte a negyeddöntőbe jutás után a westfáliai Halle-ban rendezett füves pályás tornán örömét és megkönnyebbülését kiabálta

„Nagyszerű, hogy továbbjutottam” – mondta a 28 éves kölni teniszező a grúz Nikolos Bassilashvili elleni 4-6, 6-0, 7-6 (7-3) győzelem után a legjobb 16 között. Otte második meccslabdája 1:56 óra után tökéletessé tette a továbbjutását. Ez azt jelenti, hogy a 2,275 millió euróval dotált ATP-versenyen legalább egy német bejutott a negyeddöntőbe.

A sérült Alexander Zverev távollétében a remények Otte-ra támaszkodnak. „Már most látszik. Nem akarsz az utolsó német lenni, aki itt kiesik” – mondta a második számú német. „Még nem igazán tudom elhinni. Egyelőre élvezem a győzelmet.” Otte most pénteken Karen Khachanovval találkozik az elődöntőben. Az orosz 7-6 (7-4), 6-4-re legyőzte a szerb Laslo Djere-t

Gyengébb Otte start

A

Otte gyengén kezdett az OWL Arénában, és gyors szünetet engedett. A kölni játékos ezt követően jól adogatott, de Otte-nak nagy gondjai voltak a visszavágójával. Csak 4:5-nél volt az első két bréklabdája, de ezeket nem tudta kihasználni. Ehelyett Bassilashvili 36 perc után, a második próbálkozásra megnyerte az első szettet.

However, Otte azonban most fokozta a játékát. A Davis-kupa-szakembernek a második szakaszban sikerült egy gyors brék, majd a mérkőzést kézben tartotta, és 1:06 óra játék után 6:0-ra kiegyenlítette a szettet. A harmadik szettben Otte és Bassilashvili nem adott egymásnak semmit. 5:5-nél Otte-nak két bréklabdával kellett túlélnie egy kritikus szakaszt, de mindkettőt hárította. Az első egy látványos röplabdával az ősszel.

A lendület most Otte oldalán volt. A rövidítésben a nézők éljenzése mellett jutott tovább a következő fordulóba. „Ma a nézők vittek el. Különösen a második szett elvesztése után” – mondta Otte.

A világelső Daniil Medvegyev is bejutott a negyeddöntőbe. Az orosz 7:6 (7:4), 6:3 arányban nyert a fehérorosz Ilja Ivaska ellen, de különösen az első szettben kellett keményen küzdenie. Ivaska, aki az első szettben legyőzte a helyi hőst, Jan-Lennard Struffot, három szettlabdát is elhibázott, mielőtt Medvegyev végül kézben tartotta a mérkőzést. A világelső 1:36 óra után a harmadik meccslabdáját használta ki.