péntek, április 26, 2024
HomeTennisLisicki/Andreescu a berlini elődöntőben - Bencik továbbjutott

Lisicki/Andreescu a berlini elődöntőben – Bencik továbbjutott

A helyi hős Sabine Lisicki bejutott a párosok versenyének elődöntőjébe a berlini gyeppályás tenisztornán.

A 32 éves berlini teniszező kanadai partnerével, Bianca Andreescuval 7-6 (7-4), 1-6, 10-7-re meglepte a harmadik helyen kiemelt Asia Muhammad, Ena Shibahara amerikai-japán duót.

Lisicki/Andreescu az első helyen kiemelt Storm Sanders/Katerina Siniakova ellen lépnek pályára a 790 000 eurós verseny elődöntőjében. Az ausztrál-cseh duó korábban 3-6, 7-6 (7-5), 12-10-re nyert az amerikai Nicole Melchiar-Martinez és az ausztrál Ellen Perez ellen.

Az egyesek versenyében az olimpiai bajnok teniszező Belinda Bencic korábban a negyeddöntőig jutott. A 25 éves svájci teniszező a 16 között az orosz Anna Kalinszkaja ellen 6-4, 1-6, 6-1-re nyert, így Bencic a nyolcaddöntőben a Ludmilla Samsonova-Veronika Kudermetova orosz párharc győztesével találkozik. A nyolcadik helyen kiemelt Bencic az első fordulóban a német Jule Niemeiert győzte le három szettben.

Korábban az első helyen kiemelt tunéziai Ons Jabeur 6-2, 7-6 (10-8) arányú győzelemmel jutott a nyolcaddöntőbe az amerikai Alycia Parks ellen.