неделя, април 28, 2024
HomeTennisОте на четвъртфинал на турнира на трева в Хале

Оте на четвъртфинал на турнира на трева в Хале

След като достигна четвъртфиналите на турнира на трева в Хале, Вестфалия, Оскар Оте изкрещя радостта си и облекчението

„Страхотно е, че преминах“, заяви 28-годишният професионален тенисист от Кьолн след победата си над грузинеца Николос Басилашвили с 4-6, 6-0, 7-6 (7-3) в последния 16-и кръг. Вторият мачпойнт на Оте след 1:56 часа направи прогреса му перфектен. Това означава, че поне един германец е достигнал до четвъртфиналите на турнира на АТП, който се финансира с 2,275 милиона евро.

В отсъствието на контузения Александър Зверев надеждите се възлагат на Оте. „Вече можеш да разбереш. Не искаш да си последният германец, който ще бъде елиминиран тук“, каза германският номер две. „Все още не мога да повярвам. Засега се наслаждавам на победата.“ На полуфинала в петък Оте ще се изправи срещу Карен Хачанов. Рускинята победи Ласло Джире от Сърбия със 7:6 (7:4), 6:4

Слаб старт на Otte

Otte започна слабо в OWL Arena и допусна бърза почивка. След това играчът от Кьолн сервираше добре, но Оте имаше големи проблеми с играта си на връщане. Едва при 4:5 той имаше първите две точки за пробив, но не успя да ги реализира. Вместо това Басилашвили спечели първия сет след 36 минути при втория опит.

От сега обаче Отте подобри играта си. Професионалистът от Купа „Дейвис“ постигна бърз пробив във втората част, след което контролираше мача и успя да изравни резултата с 6:0 след 1:06 часа игра. В третия сет Оте и Басилашвили не си дадоха нищо. При 5:5 Оте трябваше да преживее критична фаза с две точки за пробив, но отрази и двете. Първият с ефектно воле през есента.

Инерцията вече беше на страната на Оте. В тайбрека той се справи перфектно под одобрителните възгласи на зрителите. „Зрителите ме носеха днес. Особено след загубата на втория сет“, каза Оте.

Световният номер едно Даниил Медведев също достигна до четвъртфиналите. Руснакът спечели срещу Иля Ивашка от Беларус със 7:6 (7:4), 6:3, но трябваше да се бори здраво, особено в първия сет. Ивашка, който победи местния герой Ян-Ленард Щруф в първия сет, пропусна три сетбола, преди Медведев най-накрая да овладее мача. След 1:36 часа световният номер едно се възползва от третия мачпойнт.