szombat, április 27, 2024
HomeBasketballÖsszeomlás a negyedikben: megszakadt a Mavs sorozata a Suns ellen

Összeomlás a negyedikben: megszakadt a Mavs sorozata a Suns ellen

Az utolsó hét percben elszenvedett 6:22 megfosztja a Dallas Maverickset a következő hazai győzelmétől. A Golden State Warriors kikapott a „Indiana B” csapata ellen. Az NBA péntek reggel.

A Phoenix ismét túl erős volt. A Dallas Mavericks sorozatban kilencedik alkalommal kapott ki 101-109-re (53-45) a Sunstól, amely továbbra is a legjobb mérleggel rendelkezik az NBA-ben. A vendégek egy erős utolsó negyeddel megfordították a meccset, miután a Dallas sokáig vezetett, és hét perccel a vége előtt még mindig a pályán volt, miután Tim Hardaway Jr. hárompontosával 95-87-re alakult az állás. Ezt követően azonban következett az „összeomlás”, 6:22-vel a folytatás egyértelműen a texasiak ellenfelének ment.

Szupersztárjuk, Luka Doncic nagyot játszott az elején, és 53:45-nél egy „belvárosi” buzzer beaterrel küldte a meccset a félidei szünetre. Később egy esés utáni nyakproblémák hátráltatták a szlovént, aki 28 pontjával így is a meccs legjobb pontszerzője volt a Phoenix játékosával, Devin Bookerrel együtt. „Mesteragyú” Chris Paul nem hagyott semmit sem történni a kritikus időszakban. „CP3” 20 pontot és tizenegy asszisztot jegyzett, és nem volt eladott labda. Paulnak ez volt a 49. meccse NBA-karrierje során, amelyen tíznél több asszisztot adott és nem volt eladott labdája – a liga történetében Rajon Rondo (13) a következő legjobb játékos ebben a kategóriában …

Doncic nyolcszor veszíti el a labdát

Doncic más volt, nyolc lepattanó és nyolc assziszt mellett nyolcszor vesztette el a labdát csütörtökön. Maximilian Kleber ismét a Mavs kezdőcsapatában volt, és kilenc ponttal, öt lepattanóval és négy assziszttal zárt.

A Phoenix a sorozatban ötödik győzelmét követően továbbra is az egyetlen olyan NBA-csapat, amely tíznél kevesebb vereséggel áll az idei szezonban, és a liga legjobb mérlegével (35-9) vezeti a tabellát. A Dallas (26-20) szintén a rájátszás felé tart. A Suns elleni vereség csak a második volt az elmúlt tizenkét meccsen.

Indiana négy kezdőjátékos nélkül nyer

A Suns tovább növelte előnyét a Golden State Warriors előtt. A kaliforniaiak mostanában botladoznak, a 13. vereségüket szenvedték el 117-121-es hosszabbításos vereséggel az Indiana Pacers ellen, amely eddig meglehetősen hullámzóan teljesít, az elmúlt kilenc meccsükből hatot elveszítettek. Méghozzá a Pacers ellen, amelynek öt kezdőjátékosából négyet is nélkülöznie kellett. Még az erős szupersztár, Stephen Curry sem tudta megfordítani a 39 pontját.

A New York Knicks (22:24) nagyon gyenge teljesítményt nyújtott saját közönsége előtt a New Orleans Pelicans (17:28) elleni 91:102-es mérkőzésen. Különösen a harmadik negyed 12:32-es negatív futása alatt hangos fújolás hallatszott a Madison Square Garden lelátóiról.