четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballКолапс в четвъртата част: серия на Мавс срещу Сънс

Колапс в четвъртата част: серия на Мавс срещу Сънс

A 6:22 в последните седем минути лиши Далас Маверикс от следващата им домакинска победа. „Голдън Стейт Уориърс“ са победени от „Индиана Б“. НБА в петък сутринта.

За пореден път Феникс беше твърде силен. Далас Маверикс загубиха със 101:109 (53:45) за девети пореден път от Сънс, които все още имат най-добрия рекорд в НБА. Гостите обърнаха мача със силна последна четвърт, след като Далас дълго време водеше и седем минути преди края все още беше на ход след тройка на Тим Хардауей-младши за 95:87. Но след това последва „сривът“, като 6:22 минути по-късно останалата част от мача явно премина в полза на противника на тексасците.

Тяхната суперзвезда Лука Дончич игра силно в началото и изпрати мача на полувремето с шут „от центъра“ в 53:45. По-късно проблеми с врата след падане попречиха на словенеца, който с 28 точки все пак беше най-добрият реализатор в мача заедно с Девин Букър от Финикс. „Mastermind“ Крис Пол не позволи нищо да се случи в критично време. „CP3“ отбеляза 20 точки и 11 асистенции, без нито едно завъртане. Това беше 49-ият мач на Пол в кариерата му в НБА с повече от 10 асистенции и без нито едно завъртане – следващият най-добър играч в историята на лигата в тази категория е Ражон Рондо (13)…

Дончич губи топката осем пъти

Дончич беше различна история, като в четвъртък загуби топката осем пъти в допълнение към осемте борби и осемте асистенции. Максимилиан Клебер отново бе в стартовия състав на Мавс и завърши с 9 точки, 5 борби и 4 асистенции.

След петата си поредна победа Финикс все още е единственият отбор от НБА с по-малко от десет загуби през този сезон и води в лигата с най-добър резултат (35-9). Далас (26-20) също е на път да влезе в плейофите. Загубата от „Сънс“ беше едва втората им в последните дванадесет мача.

Индиана печели без четирима стартови играчи

Слънцата увеличиха преднината си пред Golden State Warriors. Калифорнийците се препъват тези дни, като допуснаха 13-та си загуба със 117:121 след продължения от засега неубедителния Индиана Пейсърс и загубиха шест от последните си девет мача. И то срещу Пейсърс, които трябваше да се справят без четирима от петимата си стартови играчи. Дори силната суперзвезда Стивън Къри не успя да обърне резултата с 39 точки.

Ню Йорк Никс (22:24) показаха много слаба игра пред собствена публика при 91:102 срещу Ню Орлиънс Пеликанс (17:28). Особено по време на негативната серия от 12:32 минути в третата четвърт, от трибуните на „Медисън Скуеър Гардън“ се чуха бурни освирквания.