péntek, május 3, 2024
HomeBasketballGyenge első negyed ellenére: győzött a Bayern Spanyolországban

Gyenge első negyed ellenére: győzött a Bayern Spanyolországban

Az FC Bayern München kosarasai magabiztosan vették a Vitoria-Gasteiz idegenbeli akadályát az Euroligában – annak ellenére, hogy az első negyedben nem a tervek szerint alakultak a dolgok.

Az FC Bayern München hangsúlyozta rájátszási ambícióit az Euroligában. A péntek esti 84:77 (42:33) győzelem a Baskonia Vitoria-Gasteiz otthonában a Bundesliga listavezetőjének 20 meccsből a kilencedik győzelmét jelentette, és sakkban tartotta a spanyol klubot, hiszen a közvetlen összehasonlítás is a müncheniek javára szól. A Vitoria-Gasteiz 81:76-ra nyerte az első mérkőzést az Audi Dome-ban.

A bajorok rosszul kezdték a második etapot (10:2/4), és csak az első negyedóra során tértek magukhoz. De aztán magukkal vitték a lendületet. Egy 17:0-s futással 36:24-re elhúztak. Ebben a szakaszban a hazaiak több mint négy percig maradtak kosár nélkül. A térfélcsere után a bajoroknak védekezésben akadtak gondjaik. Különösen a korábbi müncheni játékos, Wade Baldwin tette le a névjegyét (71:73/37.).

A záró szakaszban jó dobóhelyzetek híján voltak a vendégek, akik azonban visszanyerték nyugalmukat, és ismét növelni tudták előnyüket. Az egyenként 17 pontig jutó Othello Hunter és Corey Walden teljesítménye is meghatározó volt.

Baskonia Vitoria – Bayern München 77:84 (33:42)
A Vitoria legjobb pontszerzői: Walden (17), Rubit (17), Hunter (17), Thomas (13)
München legjobb dobói: Baldwin (23), Fontecchion (12), Costello (12), Sedekerskis (11) a müncheni csapatban.