péntek, május 3, 2024
HomePremier LeagueÖdegaard mindent tisztázott: az Arsenal nyert Wolverhamptonban és egyelőre a tabella élén...

Ödegaard mindent tisztázott: az Arsenal nyert Wolverhamptonban és egyelőre a tabella élén áll

Az Arsenal FC újra a helyes úton jár. Az Aston Villa elleni 2-0-s vereség és az FC Bayern elleni Bajnokok Ligája-kiesés után az Ágyúsok szombat este 2-0-ra nyertek a Wolverhampton otthonában és felkapaszkodtak a tabella élére, legalábbis egyelőre

Amikor Paul Tierney játékvezető utoljára fújta a sípot ezen a hangulatos estén Wolverhamptonban, a számok magukért beszéltek: 54 százalék labdabirtoklás, 54 százalék megnyert szerelés és mindenekelőtt 24-5 kapura lövés. Nem lehetett két vélemény, hogy az Arsenal FC győzelme a Molineux Stadionban megérdemelt volt – és az Ágyúsok sem törődhettek volna kevésbé azzal, hogy nem éppen dicsőséges eredmény született.

Mikel Arteta csapata a kezdetektől fogva uralta a játékot, és már az első percben Havertz révén megszerezte az első lövést, mielőtt Rice szögletből leadott próbálkozása a hosszú kapufán csattant volna (14.) – de a favoritok aztán fellélegezhettek, amikor a Wolverhampton játékosa, Joao Gomes is elhibázta az alumíniumot (29.).

Trossard révén vezet az Arsenal

Azt, amit a 31 621 néző közül ekkor még senki sem tudhatott: Az utólagos gól maradt a házigazdák egyetlen nagy kaliberű gólszerzési lehetősége. Az Arsenal a mérkőzés hátralévő részében sem borult éppen dicsőségbe, de nem sokkal a szünet előtt megszerezte a vezetést, amikor Trossard egy erőteljes lövéssel a keresztléc alá helyezte a labdát (45′).

ÚVXWK

A folytatás után a kedvencek megőrizték előnyüket, és hosszú passzsorozatokkal fárasztották a Wolverhamptont. Nem sokkal a vége előtt Ödegaard volt az, aki eloszlatta az utolsó kétségeket is az Arsenal győzelmével kapcsolatban: az Ágyúsok csapatkapitánya egy jól átgondolt lövéssel az alapvonalról a közeli sarokba lőtt – 0:2, a végeredmény (90.+5).