hétfő, május 6, 2024
HomeSerie ANégypontos jokerként: Lautaro Martinez remekel az Inter-győzelemben

Négypontos jokerként: Lautaro Martinez remekel az Inter-győzelemben

Az Inter Milan továbbra is vezeti a Serie A tabelláját. A Salernóban aratott 4-0-s győzelemben a csapatkapitány Lautaro Martinez mind a négy gólját szerezte – ráadásul csereként. Ezzel történelmi bravúrt ért el.

Szombat este Salernóban gyorsan kiderült, hogy az Inter jóvá akarja tenni az előző heti, Sassuolo elleni 1-2-es botlást. Simone Inzaghi csapata az elején valósággal a helyére tette a hazaiakat, és Thuram (6.), Alexis Sanchez (7.) és Dumfries (10.) révén három kiváló lehetőségük is volt arra, hogy korán megszerezzék a vezetést, de a pontatlan befejezések és egy remeklő Ochoa az ellenfél kapujában megakadályozta őket ebben.

A viharos első percek után azonban fokozatosan csökkent az Inter folyamatos nyomása. Legkésőbb az első félidő közepére a Salernitana is megérkezett a játékba, és volt néhány saját támadási akciója. Az Inter ezzel szemben egyre többször akadt el az utolsó harmadban, sőt, Calhanoglunak még egy kis szerencséje is volt, hogy „csak” sárga lapot kapott egy túlságosan elhamarkodott szerelésért Legowski ellen (25.).

A nagy Lautaro-show

Amikor az Inter a szünet után sem lendült igazán játékba, Inzaghi bevetette csapatkapitányát, Lautaro Martinezt – és ez nagyon meg is lett fizetve. Az argentin mindössze hét percig volt a pályán, amikor előbb egy hosszú labdát gyűjtött be, majd Thuram alacsony keresztlabdáját finom mozdulattal emelte a hálóba Ochoa fölött (62.). A Salernitana tulajdonképpen megtalálta a helyes választ, de Legowski állítólagos egyenlítő találatát a VAR a gólszerző offside-helyzete miatt megítélte (66.).

Ehelyett Lautaro-showvá alakult a meccs: Dumfries korai labdaszerzése után az Inter argentin csapatkapitánya Barella keresztlabdáját váltotta gólra kevesebb érzékkel, de nagy erővel (77.). A szezonban még győzelem nélkül álló kiesőjelöltek ellenállása megtört – az Inter pedig státuszához méltóan megszerezte a három pontot. Egy Thuram elleni szabálytalanság után Lautaro Martinez büntetőt értékesített (85.), majd Carlos Augusto keresztlabdája után a negyedik gólját is hozzátette a 4-0-s végeredményhez (89.).

Az argentin világbajnok ezzel a Serie A első olyan játékosa lett a hárompontos szabály 1994/95-ös bevezetése óta, aki csereként négy gólt szerzett. Összességében hét mérkőzés után már kilenc gólnál jár. Az Inter továbbra is pontegyenlőségben áll a városi rivális Milannal (2-0 a Lazio ellen), de a jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a tabellát.