szombat, április 27, 2024
HomeSerie ANagyon gyenge Bayern-ellenfél a Lazio: a firenzeiek annak ellenére nyertek, hogy négy...

Nagyon gyenge Bayern-ellenfél a Lazio: a firenzeiek annak ellenére nyertek, hogy négy gólt kaptak a hajrában

A Bayern ellenfele, a Lazio Róma nem adta el magát jól a Serie A 26. játéknapjának végén – és mégis időnként átvette a vezetést. A hátsó poszton balszerencsével sújtott Firenze azonban rendezte a sorokat

A Fiorentina edzője, Vincenzo Italiano, aki nemrég a kiesőjelölt Empoli elleni csalódást keltő 1-1-es döntetlent jegyzett, az első 45 perc közepén és főleg a végén a fejét rázta. Akárcsak minden Viola-szurkoló ezen a hétfő estén a Serie A 26. játéknapján – és egy-két semleges néző is.

Mert valahogy nem sikerült a toszkánaiaknak, hogy legalább 1-0-s előnnyel menjenek a szünetre a nem telt házzal küzdő Artemio Franchiban. Ehelyett a rómaiak edzője, Maurizio Sarri – aki legutóbb az FC Torino elleni visszavágón 2-0-ra, előtte pedig a Bajnokok Ligája 16. fordulójának első mérkőzésén a Bayern München ellen (1-0) volt eredményes – a végén 1-0-s vezetést könyvelhetett el.

Post, Casale, post, post, post – és a Lazio vezet

De mindenek előtt: Először is, a firenzeiek már az elején rányomták a bélyegüket a két tabellaszomszéd mérkőzésére a nemzetközi üzletért folytatott harcban. A Violák adták meg az alaphangot, és a rendkívül labdabiztos felépítő játékosokkal, Bonaventurával és Arthurral egymás után nyomultak előre, míg a túloldalon Immobile és társai hatalmasat halványodtak.

Az első közeledések után a 10. percben Arthur lőtt fölé, mielőtt a dolgok felborultak volna: Előbb a korábbi stuttgarti játékos, Gonzalez lőtt a bal kapufa mellé a tizenhatos jobb oldalán szabad helyzetből, majd közvetlenül utána Bonaventura próbált közelről tisztázni – és kétségbeesett a Lazio védője, Casale hihetetlen mentésén (mindkettő a 18. percben). De ez még nem volt minden: a Roma kölcsönjátékosa, Belotti is a bal kapufa mellé bólintott egy szöglet után (24′), nem tudott újabb lövést célba juttatni jó helyzetből (40′) – és egy Biraghi-szögletet, benne egy talán minimális Gonzalez-érintéssel, a jobb szélső oszlopnak ütközött (41′).

Erre a fővárosiak aztán a szünet előtt még egyszer megmutatták a támadószellemüket – és máris vége volt: Immobile remek indítása után a jobb szélen az ex-Hertha embere, Guendouzi fejelte középre az érkező Luis Albertónak, aki elfutott. A spanyol lazán vette a labdát, felnézett, és humortalanul a jobb alsó sarokba vágta a nem megérdemelt vezetést (45′).

Kayode és Bonaventura jutalma végül egy könyörtelen Firenze

A második félidő nyugodtan kezdődött, mindkét csapat kiegyenlített, és kevés volt a lehetőség. Egészen addig, amíg a lilák vissza nem jöttek a meccsbe, vissza nem szorították a Laziót, és Ranieri fejesével (60′) ki nem hívták Provedel kapust. Valahogy úgy tűnt, hogy el van átkozva.

A Fiorentinának azonban végül sikerült száműznie a gólátkot: egy kissé elhajított Belotti-kereszt után a 19 éves védő, Kayode közelről betalált az 1:1-hez (61′) – élete első Serie A-gólját szerezte. De ez még nem volt minden: a csomó megtört, még akkor is, ha a támadó szellemű Gonzalez egy megítélt büntető után a pontról szerezte a negyedik gólt (67′). Két perccel később azonban Beltran lövése után a 34 éves veterán Bonaventura túlságosan is középre helyezett Provedel védelme leporolta a labdát, és 2:1-re alakította az eredményt (69′). A toszkánai stadion tombolt és ünnepelte a régóta esedékes vezetést

Az állás maradt 2:1, mert a római vendégek nem igazán tudtak mást kitalálni. Egyedül a csereként beálló Vecino előtt adódott utolsó lehetőség, de célt tévesztett (90.+5). Az AC Fiorentina, amely ezzel a hazai győzelemmel idei mindössze második hárompontosát szerezte meg, és mégis újra megelőzte a Laziót a tabellán, szombaton (20.45) az FC Torinóval találkozik. A Biancocelesti pénteken (20.45) a Milannal játszik nehéz összecsapást, mielőtt kedden (21.00) Münchenben fogadja az FC Bayernt.