понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AМного слаб съперник на Байерн - Лацио: Флоренция печели, въпреки че вкарва...

Много слаб съперник на Байерн – Лацио: Флоренция печели, въпреки че вкарва четири гола

Предстоящият противник на Байерн Лацио Рим не се продаде добре в края на 26-ия мач от Серия А – и въпреки това на моменти водеше. Но Флоренция, която бе преследвана от лош късмет на задния стълб, уреди нещата

Треньорът на Фиорентина Винченцо Италиано, който наскоро записа разочароващо равенство 1:1 при гостуването на кандидата за изпадане Емполи, поклати глава в средата на първите 45 минути и особено в края. Точно както всеки фен на Виола в тази понеделнишка вечер в хода на 26-ия мач от Серия А – както и един или двама неутрални зрители.

Защото някак си домакините от Тоскана успяха да не излязат на почивката поне с преднина от 1:0 на „Артемио Франки“, който не беше пълен до краен предел. За сметка на това треньорът на римляните Маурицио Сари – последно постигнал успех с 2:0 в преиграването срещу ФК Торино, а преди това и в първия мач от 16-ия кръг на Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен (1:0) – успя да запише преднина от 1:0 в края.

Пост, Касале, пост, пост – и преднина на Лацио

Но първо нещо: На първо място, флорентинците още от самото начало поставиха своя отпечатък върху играта между тези двама съседи по маса в битката за международния бизнес. Виола зададе тона и последователно напираше напред с изключително сигурните в изграждането на топката играчи Бонавентура и Артур, докато в другия край Имобиле и колегите му оставаха могъщо бледи.

След първите подходни удари Артур стреля над вратата в 10-ата минута, след което нещата станаха бурни: Първо бившият играч на Щутгарт Гонзалес стреля към левия стълб от свободна позиция в дясната част на шестнайсеторката, а веднага след това Бонавентура се опита да избие от близко разстояние – и се отчая от невероятното спасяване на защитника на Лацио Казале (и двамата в 18-ата минута). Но това не беше всичко: отдаденият под наем в Рома Белоти също чукна топката към левия стълб след корнер (24′), не успя да нанесе още един удар в целта от добра позиция (40′) – и видя как корнер на Бираги, включващ вероятно минимално докосване на Гонзалес, се разби в далечния десен стълб (41′).

За да стане още по-лошо, гостите от столицата показаха още веднъж атакуващия си дух преди почивката – и всичко свърши: След страхотен начален пас на Имобиле отдясно бившият играч на Херта Гуендузи подаде с глава в центъра за нахлуващия Луис Алберто. Испанецът се поуспокои, погледна нагоре и без чувство за хумор вкара в долния десен ъгъл за незаслужена преднина (45′).

Кайоде и Бонавентура все пак възнаградиха безмилостната Флоренция

Второто полувреме започна спокойно, като и двата отбора се изравниха и шансовете бяха малко. Така беше до момента, в който „виолетовите“ се върнаха в играта, притиснаха Лацио и предизвикаха вратаря Провадел с удар с глава на Раниери (60′). По някакъв начин той сякаш бе сгащен.

Въпреки това Фиорентина най-накрая успя да прогони головото проклятие: след леко отклонено подаване на Белоти 19-годишният защитник Кайоде вкара от близка дистанция за 1:1 (61′) – негов първи гол в Серия А. Но това не беше всичко: възелът беше разбит, макар че атакуващият дух на Гонзалес вкара четвърти гол от бялата точка след отсъдена дузпа (67′). Две минути по-късно обаче 34-годишният ветеран Бонавентура опразни твърде центрираната защита на Провадия след удар на Белтран, за да направи 2:1 (69′). Стадионът в Тоскана полудя и отпразнува дългоочакваната преднина

Резултатът остана 2:1, защото гостите от Рим наистина не можаха да измислят нищо повече. Единствено влезлият на смяна Весино имаше възможност за последен гол, но не уцели целта (90.+5). AC Fiorentina, който с тази домакинска победа взе едва вторите си три точки за годината и все пак се върна пред Лацио в таблицата, се изправя срещу FC Torino в събота (20.45 ч.). Бианкочелестите ще изиграят труден сблъсък с Милан в петък (20:45 ч.), преди да приемат ФК Байерн в Мюнхен във вторник (21:00 ч.).